لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۶

نگرانی از وضعیت سلامتی میرحسین موسوی؛ «حال او مساعد نیست»


در پی بستری شدن مهدی کروبی، گزارش‌ها حاکی از آن است که حال میرحسین موسوی، از رهبران معترضان سال ۸۸ که در حصر خانگی به سر می‌برد، نیز مساعد نیست.

وبسایت کلمه که اخبار منتقدان جمهوری اسلامی را منتشر می‌کند روز چهارشنبه چهارم مرداد در خبری به نقل از دختران آقای موسوی نوشت که او مدتی است از نوسان فشار خون و سرگیجه شدید رنج می‌برد.

کلمه نوشت که پس از ملاقات دوساعته فرزندان آقای موسوی با او، زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی به دخترانش گفته است که نوسان فشار خون و سرگیجه میرحسین موسوی مزمن شده و شدت پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش خانم رهنورد گفته است که حال آقای موسوی در هفته‌های اخیر اصلا مساعد نبوده است به‌گونه‌ای که هنگام راه رفتن باید مدام کنار ایشان حضورداشته باشد که سرگیجه و افت شدید فشارخون موجب حادثه و مشکل جدید نشود.

دو روز پیش از آن، مهدی کروبی، از دیگر منتقدان جمهوری اسلامی که در حصر به سر می‌برد، در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد.

همسر آقای کروبی اسفند ماه گذشته در نامه‌ای به وزیر اطلاعات از نبود دسترسی به امکانات پزشکی فوری انتقاد کرده بود و ماموران امنیتی که امور جاری منزل آنها را کنترل می‌کنند، در هنگام بروز مشکل فوری سلامتی اجازه تماس با اورژانس را ندارند.

به گفته او، در شرایط اورژانسی ماموران امنیتی موظف هستند تنها با بیمارستان مرتبط با وزارت اطلاعات تماس بگیرند که این موضوع سلامتی آقای کروبی را به خطر می‌اندازد.

مهدی کروبی ۷۹ ساله، میرحسین موسوی ۷۵ ساله و زهرا رهنورد از بهمن ماه سال ۸۹ تحت حصر خانگی قرار گرفتند. از آن هنگام، آقای کروبی چند بار به منظور عمل جراحی و درمان دیسک کمر، قلب و چشم خود در بیمارستان بستری شد. میرحسین موسوی نیز بارها به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری شد.

خانواده آقای موسوی پیشتر از نحوه رسیدگی به سلامتی پدر و مادرشان انتقاد کرده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG