لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

نامه همسر مهدی کروبی به وزیر اطلاعات: ماموران حصر حتی اجازه تماس با اورژانس ندارند


فاطمه کروبی در کنار مهدی کروبی
فاطمه کروبی در کنار مهدی کروبی

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، در نامه‌ای به وزیر اطلاعات نسبت به مشکل دسترسی همسرش به امکانات فوری پزشکی از محل حصر خود، هشدار داد.

خانم کروبی در نامه‌ای که وبسایت سحام نیوز در ۱۸ اسفند منتشر کرد، خطاب به محمود علوی، وزیر اطلاعات، نوشت که بر خلاف واژه «حصر» که برای شرایط آقای کروبی استفاده می شود، ماموران امنیتی در منزل مسکونی آنها حضور دارند امور جاری را کنترل می‌کنند.

او در ادامه نامه خود نوشت که در هفتمین سال «حصر و حبس» آقای کروبی، یکی از مهمترین دغدغه‌های خانواده همچنان دسترسی و امکان تماس با اورژانس تهران در مواقع ضروری است.

به نوشته او هنوز به ماموران وزارت اطلاعات ابلاغ نشده است که آنها در لحظه های اورژانسی و تعیین کننده درمان مجاز به تماس با اورژانس تهران هستند. خانم کروبی اضافه کرد: «آنها البته موظف هستند در چنین شرایطی با بیمارستان مرتبط با آن وزارتخانه تماس حاصل نمایند. این تجربه تلخ را در حادثه شکستگی ساق پای همسرم تجربه کردیم.»

او با اشاره به این موضوع که در شرایط اورژانسی باید منتظر آمبولانس بیمارستان مورد اشاره ماند که «با توجه به بعد مسافت تا محل حصر این اصرار غیرمنطقی و حتی سؤال برانگیز به نظر می‌رسد،» نوشت که اصرار در این شیوه را باید به معنای بی‌مسئولیتی عامدانه در قبال جان مهدی کروبی دانست.

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از بهمن ماه سال ۸۹ تحت حصر خانگی قرار گرفتند. از آن هنگام، آقای کروبی چند بار به منظور عمل جراحی و درمان دیسک کمر، قلب و چشم خود در بیمارستان بستری شد. میرحسین موسوی نیز بارها به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری شد.

خانواده آقای موسوی نیز پیشتر از نحوه رسیدگی پزشکی به پدر و مادرشان انتقاد کرده بودند.

XS
SM
MD
LG