لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۰

فرزندان موسوی و رهنورد: رویه امنیتی تغییر کرده؛ جان مادرمان در خطر است


دختران موسوی می‌گویند که دوربین‌های امنیتی به سمت اتاق خواب والدینشان تغییر مسیر پیدا کرده
دختران موسوی می‌گویند که دوربین‌های امنیتی به سمت اتاق خواب والدینشان تغییر مسیر پیدا کرده

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بیانیه ای درباره وضعیت سلامتی پدر و مادرشان ابراز نگرانی کردند.

کوکب، زهرا و نرگس موسوی در این بیانیه اعلام کردند که با تغییر رویه ماموران امنیتی، سلامت والدینشان به خطر افتاده و به ویژه زهرا رهنورد "شرایط مساعدی" ندارد.

نویسندگان بیانیه که در وبسایت کلمه منتشر شده، "عدم پیگیری عامدانه" بیماری قلبی میرحسین موسوی را "سوءقصد" به جان او دانسته و گفته‌اند که دستورات پزشکی صادر شده از سوی بیمارستان نیز توسط ماموران امنیتی از بین رفته است.

آنها همچنین نوشته‌‌اند: "زندان‌بانان درحالی‌ که دوربین‌ها و شنودها و انواع وسایل پنهان و آشکار اطلاعاتی حتی کوچک‌ترین جزییات داخل خانه، حیاط و کوچه اختر از جمله صحبت درباره یک تابلوی نقاشی مادر را زیر نظر دارند و در حالی ‌که قفل و کلید تمام درهای داخل و بیرون و میله‌ها در دست ایشان است، مدعی‌اند که از بیماری آنها بی‌خبر هستند. و چون بی‌خبر هستند مسئولیتی هم به عهده ندارند."

بنا بر این بیانیه، زهرا رهنورد از بیماری گوارشی و مشکل جدی بلع رنج می‌برد که بی‌سابقه بوده است. "پزشک اطلاعات" نیز با وجود این که نزدیک به دو ماه است از این وضعیت باخبر است، اما "بی‌توجهی" نشان داده است.

از سوی دیگر در ماه گذشته از رهنورد و موسوی بدون نشان دادن هیچ نسخه و برگه‌ای، "آزمایش‌های نامشخصی" گرفته شده و در برابر پرسش اعضای خانواده در مورد چرایی و چگونگی این آزمایش‌ها، "سرتیم زندان‌بان‌ها با بهانه‌های متنوع از پاسخ دادن سرپیچی می‌کند".

دختران موسوی و رهنورد همچنین خبر داده‌اند که لنز دوربین‌های کار گذاشته شده در منزل محل بازداشت خانگی به سمت اتاق خواب تغییر داده شده که این اقدام برای "ثبت بی‌شرمانه و غیرشرعی و غیر اخلاقی زندگی خصوصی زهرا رهنورد و میرحسین موسوی" بوده است.

مهدی کروبی و میر حسین موسوی، دو نامزد معترض انتخابات ۸۸ که منجر به پیروزی دوباره محمود احمدی نژاد شد، به همراه زهرا رهنورد همسر آقای موسوی، از اسفند ۸۹ تا کنون در بازداشت خانگی به سر می‌برند. تاکنون وعده‌های دولت حسن روحانی برای رفع حصر این سه تن محقق نشده است.

این سه تن برای اولین بار پس از حصر خانگی حاضر شدند تا در انتخابات هفتم اسفند ماه شرکت کنند. پیشتر برخی پیش بینی کرده بودند که با شرکت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در انتخابات اخیر، تغییرات مثبتی در وضعیت حصر خانگی آنها ایجاد شود.

XS
SM
MD
LG