لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۱

نگرانی فرزندان میرحسین موسوی از بیماری پدرشان


میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراض مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در حصر خانگی و بازداشت هستند.
میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراض مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در حصر خانگی و بازداشت هستند.

وبسایت کلمه به نقل از دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از رهبران "جنبش سبز" ، خبر داده است که آقای موسوی دچار "بیماری گوارشی" شده و "چندین کیلو" وزن کم کرده است.

دختران میرحسین موسوی گفته‌اند که در جریان ملاقات این هفته با "حاشیه‌سازی" نیروهای سپاه -که مسئول حفاظت از زندان خانگی موسوی و رهنورد هستند- مواجه شده و دریافته‌اند که آقای موسوی بیمار بوده و پزشکان به او سرم وصل کرده‌اند.

آنها گفته اند امکان تماس تلفنی با پدر و مادر خود را ندارند و تنها به طور هفتگی در مکانی خارج از محل زندان خانگی، والدین خود را ملاقات می‌کنند. به گزارش کلمه، این وضعیت و بی‌خبری در طول هفته باعث تشدید نگرانی‌ها شده است.

همچنین زهرا رهنورد در این دیدار اعتراض کرده که چرا اجازه ملاقات به مادر کهنسال او داده نمی‌شود.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراض مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، از زمستان ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی و بازداشت هستند. موسوی و کروبی تاکنون چندین بار با مشکلات سلامتی مواجه شده و مورد عمل جراحی نیز قرار گرفته‌اند.

در آذر ماه امسال، آقای کروبی به دلیل شکستگی مفصل زانو و ساق پای چپ در محل حصر خانگی به بیمارستان منتقل شده و یک "جراحی سنگین" روی او انجام شد. این ششمین عمل جراحی مهدی کروبی در دوران زندان خانگی بود.

در مورد میرحسین موسوی نیز بارها شایعه بیماری شدید او از سوی برخی وبسایت‌های امنیتی منتشر شده است. در مهر ماه امسال حتی شایعه مرگ او در فضای مجازی منتشر شد که فرزندانش اعلام کردند وی در سلامتی کامل به سر می‌برد و "روحیه بالایی" دارد.

حسن روحانی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، وعده رفع حصر از این سه را مطرح کرده بود، که به گفته سخنگوی دولت او، این وعده هنوز فراموش نشده است.

XS
SM
MD
LG