لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۷

یوکیو آمانو در دیدار با نیکی هیلی پایبندی ایران به توافق اتمی را تایید کرد


دیدار پیشین مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با نیکی هیلی
دیدار پیشین مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با نیکی هیلی

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی اتمی در دیدار با نیکی هیلی سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل، تایید کرد که ایران تعهدات خود در توافق اتمی را اجرا می‌کند.

این دیدار که روز روز پنجشنبه ۱۸ آبان در نیویورک انجام شد، دومین دیدار آقای آمانو و خانم هیلی است. خانم هیلی در دیدار قبلی که سه ماه پیش در مقر آژانس بین الملی اتمی در وین انجام شد، خواهان کنترل بیشتر بر برنامه اتمی ایران شده بود.

بعد از آن دیدار، پرزیدنت ترامپ پایبندی ایران به توافق اتمی را تایید نکرد و نسبت به این توافق، که آن را بدترین توافق در تاریخ آمریکا خواند، هشدار داد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه خود دیدار آمانو و هیلی اعلام کرد که دو طرف درباره نظارت و تایید پایبندی ایران به اجرای تعهدات مربوط به برنامه هسته‌ای، بر اساس توافق جمهوری اسلامی با کشورهای ۱+۵ گفتگو کردند.

آقای آمانو همچنین ارزیابی خود را از این توافق تکرار کرد و گفت که برجام، نشان دهنده یک دستاورد مهم در نظارت هسته‌ای است و اطمینان از اینکه تعهدات اتمی ایران در قالب این قرارداد، به اجرا گذاشته می‌شود..

آقای آمانو در حال حاضر از آمریکا دیدار می کند و قرار است قبل از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل با اعضای کنگره آمریکا دیدار کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG