لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۷

نادر طالب‌زاده، برنامه‌ساز جنجالی صداوسیما درگذشت


نادر طالب‌زاده
نادر طالب‌زاده

نادر طالب‌زاده، مستندساز، کارگردان، مجری و تهیه‌کننده صدا و سیمای جمهوری اسلامی که بارها با ادعاهای نامتعارف خود خبرساز شده بود، در ۶۹ سالگی درگذشت.

نادر طالب‌زاده که از حامیان سیاست‌های جمهوری اسلامی بود، پس از یک دوره بیماری، جمعه نهم اردیبهشت و به دلیل عارضه قلبی و لختگی خون در بیمارستان درگذشت.

طالب‌زاده که در رشته‌های ادبیات انگلیسی و کارگردانی سینما در آمریکا تحصیل کرده بود، پس از بازگشت به ایران فعالیت هنری خود را با ساخت فیلم‌های مستند برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی آغاز کرد.

او در دهه‌های گذشته در سمت‌های مختلف از جمله در «هیأت اندیشه‌ورز» این سازمان خدمت کرد.نادر طالب‌زاده به دفعات با ادعاهای نامتعارف خود خبرساز شد و برخی سخنانش واکنش‌های منفی زیادی به دنبال داشت.

او در سال ۱۳۹۵ ادعا کرد که در سفرش به عراق هدف ترور بیولوژیکی دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

نادر طالب‌زاده سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را حادثه‌ای توصیف کرد که نباید آن را بزرگ کرد.

او همچنین درباره کرونا گفته بود که این ویروس ضد اسلامی توسط غرب ساخته شده تا جهان اسلام را هدف قرار دهد.

حواشی مرتبط با مصاحبه کاترین شکدم با ابراهیم رئیسی در زمان انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز یکی از موارد دیگری بود که با نام نادر طالب‌زاده پیوند خورد.


نادر طالب‌زاده پس از رسانه‌ای شدن اقامت جنجالی کاترین شکدم در ایران، گفت که او فقط مصاحبه را هماهنگ کرده و تأیید صلاحیت این خبرنگار بر عهده مراجع و سازمان‌های دیگری بوده است.

این در حالی است که به ادعای برخی ازرسانه‌ها، نادر طالب‌زاده رابطه بسیار نزدیکی با کاترین شکدم داشت و آنها در مناسبت‌های مختلف با یکدیگر دیده شدند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG