لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۷

عضو جمعیت موتلفه اسلامی: صداوسیما با «جهاد تبیین» با «تطهیر» دوران پهلوی مقابله کند


محمدرضا شاه پهلوی به همراه شهبانو فرح، ولیعهد، علیرضا، و لیلا پهلوی در باهاما، چند ماه پس از ترک ایران.
محمدرضا شاه پهلوی به همراه شهبانو فرح، ولیعهد، علیرضا، و لیلا پهلوی در باهاما، چند ماه پس از ترک ایران.

یک عضو بلندپایه جمعیت موتلفه اسلامی می‌گوید جریانی برای تطهیر دوران پهلوی دست به کار شده است که به گفته او باید با آن مقابله کرد.

خبرگزاری مهر روز چهارشنبه ۲۰ بهمن با طرح این ادعا که موج رسانه‌ای و «بزرگنمایی» برای تطهیر حکومت رضا شاه و محمدرضا شاه پهلوی از سوی «غرب» آغاز شده، به نقل از اسدالله بادامچیان نوشت: «اگر درست عمل کنیم می‌توانیم از این اقدام دشمن که به ظاهر تهدید است، فرصت طلایی برای بازگویی و تبیین ثمرات انقلاب اسلامی ایجاد کنیم.»

بادامچیان از صدا و سیما و رسانه‌های داخلی ایران خواست بخشی از فعالیت خود را به «جهاد تبیین» در خصوص شناساندن دوران پهلوی اختصاص دهند.

پیش از این شاهزاده رضا پهلوی در پيامی ویدئویی با عنوان «پیمان نوین» با اشاره به نگرانی مردم ایران از وضعیت کنونی و آینده كشور گفته بود: «هر روز ادامه حکومت اسلامی آینده‌ای حتی تاریک‌تر از امروز را رقم خواهد زد.» او انزوا، فروپاشی اجتماعی، تبعیض، خفقان، سقوط آزاد اقتصادی، سرخوردگی و ناامیدی را تنها دستاورد ۴۱ سال حکومت اسلامی برای مردم ایران دانسته و خواستار اتحاد نیروهای مخالف جمهوری اسلامی برای «نجات ایران» شده بود.

اسدالله بادامچیان همچنین با اشاره به اظهارات شهبانو فرح پهلوی مبنی بر این که در جشن‌های ۲۵۰۰ ساله هزینه مختصری برای نشان دادن ایران به دنیا شده، ادعا کرد که «غذای جشن‌ها را از فرانسه با هواپیما به کشور می‌آوردند.»

پیش‌تر، شهبانو فرح پهلوی تأسیس کمیته‌های گوناگون در خارج از ایران که فرهنگ، هنر و تمدن این کشور را به جهان معرفی کردند، از آثار مثبت برگزاری آن جشن‌ها دانسته بود.

در جریان اعتراضات مردمی در سال‌های اخیر علاوه بر سر دادن شعارهایی علیه ارکان جمهوری اسلامی، بارها شعارهایی از جمله «رضا شاه روحت شاد» و «رضا شاه کجایی به داد ما بیایی» در حمایت از خاندان پهلوی سر داده شده است.

XS
SM
MD
LG