لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۹

پافشاری قوه قضائیه بر وجود مدیران دوتابعیتی؛ وزیر اطلاعات: هنوز اسمی اعلام نکرده اند


در حالیکه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ادعای دادستان کل ایران مبنی بر وجود مدیران دو تابعیتی در دولت رد کرده است، سخنگوی قوه قضائیه همچنان بر وجود این مدیران تاکید می‌کند.

به گزارش ایسنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای روز چهارشنبه چهارم اسفند در این باره به خبرنگاران گفت که دستگاه‌های نظارتی اعلام می‌کنند که هنوز مدیران دوتابعیتی وجود دارند.

او با بیان اینکه وزارت اطلاعات باید از وجود این مدیران مطلع باشد و اگر مطلع نیست باید از وزیر اطلاعات پرسید که چرا اطلاع ندارد.

این در حالیست که محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران روز جمعه ۲۹ بهمن با رد ادعای دادستان کل ایران درباره وجود مدیران دوتابعیتی در کشور به این مقام قضایی ایران تا روز چهارشنبه فرصت داده بود تا اسامی مدیران دو تابعیتی را اعلام کند.

با این حال، آقای روز چهارشنبه تاکید کرد که قطعا دادستان کل کشور گزارش خود را در این باره ارائه می کند و اطلاعات خود را به وزیر اطلاعات ارایه می‌دهد.

ایران تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد. شهریورماه گذشته ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل ایران گفته بود افراد دو تابعیتی برای سازمان ها و دستگاه ها «ایجاد مشکل» می کنند و «تلاش می شود افراد دارای تابعیت مضاعف از دستگاه ها ترخیص شوند.»

مهرماه گذشته نیز نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران به نقل از وزیر اطلاعات اعلام کرد که وزارت اطلاعات از ادامه کار مقام‌های دولتی دوتابعیتی جلوگیری می‌کند. وزیر اطلاعات نیز چندی بعد اعلام کرد که آخرین مدیر دوتابعیتی در دستگاههای دولتی از مقام خود استعفا داد.

حال مقام‌های قضایی ادعای وزارت اطلاعات را بار دیگر رد کرده‌اند.

در پی طرح دوباره وجود مدیران دوتابعیتی از سوی سخنگوی قوه قضائیه و احتمال بی خبری وزارت اطلاعات، محمود علوی وزیر اطلاعات به خبرنگاران گفت او گفت: «اینکه اطلاع نداشته باشیم جرم نیست. احتمال می‌دهیم که این مدیران وجود ندارند که از آنها اطلاعی نداریم.»

او بار دیگر از قوه قضائیه خواست کهاگر چنین افرادی وجود دارند اسامی آن‌ها را اعلام کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG