لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۱

امیرعبداللهیان در دیدار با همتای عمانی گفت که مذاکرات برجام به مراحل «حساس و مهم» رسیده است


حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران با اشاره به دور هشتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران در وین گفت مذاکرات احیای برجام به مرحله «حساس و مهمی» رسیده و به نتیجه مذاکرات خوش‌بین است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، امیرعبداللهیان روز چهارشنبه چهارم اسفند در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه عمان در تهران گفت: «ما در مجموع به مذاکرات وین تا اینجا خوش بین هستیم و امیدواریم اندک موضوعات حساس و مهم باقی مانده با واقع‌نگری طرف های غربی به نتیجه برسد.»

آقای امیرعبداللهیان همچنین گفت در دیدار با وزیر خارجه عمان در مورد مذاکرات وین هم تبادل نظر کرده و افزود: «در مورد مذاکرات وین موضوعات اندک اما بسیار مهم باقی مانده است.»

بدر بوسعیدی، وزیر خارجه عمان در این کنفرانس خبری گفت یکی از اهداف سفر او، تحویل نامە سلطان عمان بە رئیس جمهوری ایران است.

از محتوا یا جزئیات این نامه خبری منتشر نشده است. عمان در سال‌های گذشته، گاه نقش میانجیگیری میان ایران و آمریکا را برعهده گرفته است.

دور هشتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران در وین در جریان است. به گزارش رویترز، منابع نزدیک به مذاکرات نیز گفتند که انتظار می‌رود به زودی مبادله زندانیان بین ایران و ایالات متحده انجام شود.

XS
SM
MD
LG