لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

اسرائیل «حدود سه میلیارد دلار برای ضربه‌زدن به برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی» اختصاص داده است


موشک دوربرد بالستیک ساخت ایران. آرشیو
موشک دوربرد بالستیک ساخت ایران. آرشیو

تنش‎‌ها میان ایران و اسرائیل وارد مرحله جدیدی شده است. جمهوری اسلامی از ارسال سیستم‌های دفاعی به سوریه و رونمایی از یک موشک دور‌بُرد خبر داده و اسرائیل هم برنامه‌ریزی و بودجه برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را افزایش داده است.

بر اساس گزارش‌ها، فرمانده نیروی هوایی سوریه و وزیر دفاع ایران در تهران با هم دیدار کرده‌اند و احتمال می‌رود ایران پدافند هوایی به دمشق بدهد.

دیدار مقامات نظامی تهران و دمشق، پس از شدت گرفتن حملات منتسب به اسرائیل به مواضع شبه نظامیان نیابتی ایران در سوریه در چند ماه گذشته، انچام شد.

در حمله موشکی شنبه گذشته به دمشق، طبق گزارش‌های منتشر شده، پانزده تن از جمله یک مقام نظامی ایران کشته شدند.

ایران در حالی می خواهد برای مقابله با حملات اسرائیل به سوریه پدافند هوایی بدهد، که در چند سال گذشته چند حمله و خرابکاری منتسب به اسرائیل در داخل خود ایران هم گزارش شده است.

امیر علی حاجی‎‎زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران هم جمعه شب از رونمایی از موشکی با برد بیش از هزار و ۶۵۰ کیلومتر خبر داد.

از سوی دیگر گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که اسرائیل بودجه برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را افزایش داده است.

طبق این گزارش‌ها، دولت اسرائیل طرحی را تصویب کرده که در آن حدود ٢.٨ میلیارد دلار برای ضربه زدن به برنامه هسته‌ای ایران اختصاص داده است.

همچنین رسانه‌های اسرائیل هفته گذشته گزارش دادند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، پنج نشست مخفیانه با وزیر دفاع و روسای سازمان‌های اطلاعاتی و همچنین رئیس موساد برای بررسی حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌‎ای ایران انجام داده است.

XS
SM
MD
LG