لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۹

حمله هلیکوپتری آمریکا به سوریه برای دستگیری یکی از سرکردگان داعش


بر اساس بیانیه ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، ارتش آمریکا و نیروهای سوریه دموکراتیک بامداد روز شنبه در یک حمله هلیکوپتری در شرق سوریه یک مقام داعش را دستگیر کردند.

سنتکام در بیانیه‌ای اعلام کرده است یکی از سرکردگان داعش که در برنامه‌ریزی برای حملات به مراکز بازداشت تحت حفاظت نیروهای دمکراتیک سوریه و ساخت بمب‌های دست‌ساز مشارکت داشت، در این حمله دستگیر شده است.

ایالات متحده هیچ اطلاعات یا مدارک اضافی در مورد ادعاهای خود در مورد «البتار» ارائه نکرد.

به گفته سنتکام، هیچ غیرنظامی و یا یا نیروهای آمریکایی در این حمله کشته یا زخمی نشده‌اند. این تحولات پس از حمله قبلی هلیکوپتری در سوریه در پنجشنبه شب صورت گرفت که ارتش آمریکا اعلام کرد حمزه الحمصی، یکی از رهبران ارشد داعش را کشته که در جریانش چهار سرباز آمریکایی و یک سگ ویژه زخمی شده‌اند.

به گفته سی ان ان نیروهای آمریکایی به مقر الحمصی «نزدیک» بودند که انفجاری رخ داد و الحمصی کشته شد و نیروهای آمریکایی زخمی شدند. دو مقام گفتند که در حال حاضر مشخص نیست که آیا انفجار نتیجه یک جلیقه انتحاری، تله انفجاری یا چیز دیگری بوده است.

در تحولی دیگر، فرماندهی مرکزی آمریکا شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو موشک در نزدیکی یک پایگاه ائتلاف در شمال شرق سوریه اصابت کرده است.

در جریان حمله موشکی که منطقه سبز، پایگاه ائتلاف در شمال شرق سوریه را هدف قرار داد، به نیروهای آمریکایی یا ائتلاف آسیبی نرسید و هیچ آسیبی به تجهیزات یا زیرساخت ها وارد نشد.

نیروهای آمریکایی در حال بررسی این حادثه هستند.

XS
SM
MD
LG