لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

نتانیاهو پس از نشست‌هایی مخفیانه، آماده حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران می‌شود


بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل

به دنبال یک سری نشست‌های مخفیانه میان نخست‌وزیر و فرماندهان نظامی و اطلاعاتی اسرائیل، نتانیاهو آماده حملات احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران می‌شود.

یک مقام نظامی اسرائیلی در گفت‌وگویی با فاکس‌نیوز با تاکید بر اینکه اسرائیل اجازه دستیابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای را نمی‌دهد، افزود: «به موازات این که پیشرفت بدون مانع برنامه هسته‌ای نظامی ایران با غنی‌سازی سطح [تولید] سلاح را مشاهده می‌کنیم، اسرائیل در حال آماده‌سازی گزینه معتبر نظامی خود است.»

فاکس‌نیوز به نقل از کانال ١٢ اسرائیل گزارش داد بنیامین نتانیاهو پنج نشست مخفیانه با وزیر دفاع و روسای سازمان‌های اطلاعاتی و همچنین رئیس موساد برای بررسی حملات احتمالی انجام داده است.

در گزارش کانال ١٢ اسرائیل، به هیچ منبعی اشاره نشده است، اما روزنامه «تایمز اسرائیل» ارزیابی کرده این گزارش با هدف آشکار کردن نیت و عزم اسرائیل به بیرون «درز» داده شده است.

تنش‌ها میان اسرائیل و ایران در هفته‌های اخیر به دنبال حمله پهپادی منتسب به اسرائیل به یک تاسیسات نظامی در اطراف اصفهان و پس از آن حمله پهپادی ایران به نفت‌کش تحت مالکیت یک شهروند اسرائیلی تشدید شده است.

اسرائیل سال‌هاست مخالفت شدید خود با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی را اعلام کرده و هشدار داده در صورت لزوم، به صورت یکجانبه علیه این رژیم دست به اقدام نظامی خواهد زد.

XS
SM
MD
LG