لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۳

فائزه هاشمی دوباره به ۶ ماه زندان محکوم شد


فائزه هاشمی در مراسم تدفین پدرش
فائزه هاشمی در مراسم تدفین پدرش

فائزه هاشمی، فعال سیاسی و دختر اکبر هاشمی رفسنجانی به ۶ ماه زندان محکوم شده است.

به گزارش وبسایت کلمه، مجتمع قضایی کارکنان دولت فائزه هاشمی را به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به قوه قضاییه و سپاه و همچنین سیاه‌نمایی علیه نظام» به ۶ ماه «حبس تعزیری» محکوم کرده است.

بنا بر این گزارش، اتهامات این فعال سیاسی به دلیل اظهارنظرهای او درباره حساب‌های قوه قضائیه و همچنین اعلام وضعیت برادر زندانی‌اش، مهدی هاشمی بوده است.

پاییز امسال خبر وجود ۶۲ حساب بانکی به نام صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه و واریز سالیانه صدها میلیارد تومان به این حساب‌ها به طور غیرقانونی خبرساز شد اما واکنش شدید دستگاه قضایی را به دنبال داشت.

مقام‌های قضایی در آن زمان تهدید کردند که با منتشرکنندگان «اخبار کذب» درباره حساب‌های قوه قضائیه، حتی اگر از سوی مقام‌های رسمی باشد، برخورد خواهند کرد.

خانم هاشمی پیش از این نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام در سال ۱۳۹۱ برای مدت ۶ ماه به زندان رفته بود و برای مدت پنج سال از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی محروم شده است.

او اردیبهشت ماه امسال به دلیل دیدار با یکی از رهبران جامعه بهائی به شدت از سوی اصولگرایان مورد انتقاد قرار گرفت.

مهدی هاشمی دیگر فرزند هاشمی رفسنجانی هم به خاطر یک سری پرونده های سیاسی و مالی به زندان طولانی محکوم شده و هرچند چند هفته بعد از مرگ پدرش در مرخصی بود، اما به زندان بازگردانده شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG