لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۶

عفو بین‌الملل: جلوگیری از دسترسی آرش صادقی به رسیدگی پزشکی شکنجه است


سازمان عفو بین‌الملل جلوگیری ماموران امنیتی از دسترسی آرش صادقی، فعال مدنی زندانی در اوین، به رسیدگی فوری پزشکی را مصداق شکنجه دانست.

بنابر خبری که عفو بین الملل روز یکشنبه ۱۵ اسفند منتشر کرد، آرش صادقی که از مشکلات تنفسی، زخم معده منجر به خونریزی داخلی، درد شکم و مشکلات گوارشی رنج می‌برد، به دلیل جلوگیری ماموران سپاه امکان معالجه در خارج از زندان نیافته است.

دفتر دادستان حدود یک ماه پیش به خانواده آرش صادقی اعلام کرد که این دفتر اجازه درمان آرش صادقی در بیرون از زندان را صادر کرده اما سپاه پاسداران مانع از اجرای این اجازه شده است.

آرش صادقی، زندانی سیاسی و فعال دانشجویی محروم از تحصیل با محکومیت ۱۹ سال زندان یکی از سنگین‌ترین احکام علیه فعالان سیاسی و مدنی را دارد. او پاییز گذشته در اعتراض به پرونده سازی علیه همسرش و زندانی شدن او دست به اعتصاب غذا زد و این اعتصاب را بیش از دوماه، تا زمانی که همسرش، گلرخ ابراهیمی ایرایی به مرخصی رفت، ادامه داد.

با اینکه مرخصی همسر آرش صادقی به پایان اعتصاب غذا منجر شد اما مشکلات جسمی ناشی از این اعتصاب غذای طولانی با آقای صادقی باقی ماند.

حال سازمان عفو بین‌الملل جلوگیری سپاه پاسداران از دسترسی آرش صادقی به مراقبت‌های پزشکی را مورد توجه قرار داده و آن را مصداق شکنجه دانسته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG