لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۵

مرخصی گلرخ تمدید نشد آرش صادقی سرانجام در بیمارستان بستری شد


 آرش صادقی و گلرخ ایرایی فعالان دانشجویی
آرش صادقی و گلرخ ایرایی فعالان دانشجویی

وکیل آرش صادقی و گلرخ ایرایی زوج زندانی سیاسی در ایران می گوید هرچند مرخصی گلرخ ابراهیمی ایرایی تمدید نشد اما روند درمان آرش صادقی بعد از اعتصاب غذای طولانی آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، امیر رئیسیان روز شنبه گفت آرش صادقی همسر گلرخ ایرایی در حالی در بیمارستان بستری شد که مرخصی همسرش تمدید نشد.

هفته پیش آرش صادقی با اعتصاب غذای طولانی خود خبرساز شده بود. وی بیش از هفتاد روز در اعتراض به آنچه برخورد ناعادلانه با همسرش نامید، اعتصاب غذا بود.

آرش صادقی، زندانی سیاسی و فعال دانشجویی محروم از تحصیل در نامه‌ای به بهانه آغاز اعتصاب غذا بیش از دو ماه پیش، ضمن بازشمردن نقض حقوق قانونی همسرش نوشته بود که «در این آوردگاه نابرابر، تنها دارایی من جانم است، تا پایان این راه که همانا احقاق حقوق همسرم می‌باشد، خواهم ایستاد.»

گلرخ ابراهیمی ایرایی، همسر آرش صادقی به جرم «تبلیغ علیه نظام و توهین به مقدسات» به ۶ سال زندان محکوم شده و به گزارش سازمان عفو بین‌الملل به دلیل نوشتن یک داستان که حتی چاپ نشده در دادگاه محکوم شده است.

بعد از توجه کاربران ایرانی به این اعتصاب غذای طولانی صادقی، یک روز هشتگ #saveArash ترند اول توئیتر شد. اواخر هفته پیش قوه قضاییه با مرخصی خانم ایرایی موافقت کرد.

وکیل خانم ایرایی امیدوار است بتواند در دیوانعالی حکم وی را نقض کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG