لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۶

"قصور پزشکی و انتظامی" در درمان عباس کیارستمی "تایید" شد


رئیس هیات نظام پزشکی مسئول بررسی پرونده عباس کیارستمی اعلام کرد که در مداوای این فیلمساز، یک قصور پزشکی و سه مورد قصور انتظامی رخ داده است.

پس از ماهها بررسی پرونده و برگزاری جلسات پزشکی، دکتر ایرج خسرونیا، رئیس هیات بدوی نظام پزشکی روز یکشنبه ۲۸ شهریور در جلسه بررسی پرونده درگذشت عباس کیارستمی، با صدور کیفرخواستی تاخیر در انجام عمل دوم روی عباس کیارستمی را قصور پزشکی جراح او، دکتر احمد میر عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس کیفرخواست خوانده شده، عمل جراحی دوم که ۲۴ اسفند ماه به دلیل کم خونی صورت گرفت، با تاخیر انجام شد که با توجه عوارض کلینیکی و پاراکلینیکی، در پیدایش عوارض بعدی بیمار نقش داشت.

رئیس هیات بدوی نظام پزشکی اضافه کرد: "با توجه به این کیفرخواست، سفر جراح قبل از سال ۱۳۹۵، ننوشتن روزانه سیر بیماری در پرونده و همچنین ننوشتن شرح حال وی نیز جزء قصور انتظامی این پرونده اعلام شده است. "

با وجود خواندن کیفرخواست توسط رئیس هیات نظام پزشکی، رای صادر شده بر اساس آن اعلام نشد. ضمن این که وکلای پرونده شکایتی را نیز از یکی دیگر از اعضای تیم پزشکی و بیمارستان جم ثبت کرده و خواستار بازگشت پرونده به دادسرا شدند.

عباس کیارستمی، فیلمساز برجسته ایرانی که به دلیل ابتلا به پولیپ روده اسفند ماه گذشته در ایران جراحی شد، پس از چند عمل دیگر و در پی طولانی شدن روند مداوای خود، برای ادامه درمان به پاریس رفت. او اواسط تیرماه گذشته در پاریس درگذشت اما نزدیکان او قصور پزشکان بیمارستان جم در درمان اولیه او را عامل موثر در بهبود نیافتن او دانسته و از پزشک جراح آقای کیارستمی شکایت کردند.

XS
SM
MD
LG