لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۱

خانواده کیارستمی از بیمارستان جم شکایت می کند


بهمن کیارستمی
بهمن کیارستمی

بهمن کیارستمی، فرزند عباس کیارستمی اعلام کرد که از بیمارستان جم شکایت می کند.

بهمن کیارستمی پس از جلسه یکشنبه ۲۴ مرداد کمیسیون تخصصی بررسی پرونده عباس کیارستمی، گفت که چون خانواده کیارستمی شاکی پرونده نبوده اند و تنها سازمان نظام پزشکی به عنوان مدعی العموم وارد شده است، گزارش دقیق کمیسیون تخصصی پرونده به خانواده کیارستمی اعلام نمی شود، از این رو فرزند عباس کیارستمی گفت که قصد دارد از بیمارستان جم شکایت کند.

به گفته او سازمان نظام پزشکی هنوز هیچ گزارشی منتشر نکرده است و اعضای خانواده کیارستمی اطلاعی جزئیات گزارش کمیسیون تخصصی نیز ندارند، از این رو نمی توانند درباره رای سازمان نظام پزشکی نظر بدهند.

به گفته فرزند آقای کیارستمی، تنها راه برای اطلاع از محتویات گزارش کمیسیون تخصصی، طرح شکایت از بیمارستان و پزشک معالج است.

عباس کیارستمی، کارگردان سرشناس ایرانی اواسط تیر ماه در بیمارستانی در فرانسه در گذشت. او فرودین ماه گذشته به دلیل عارضه روده در بیمارستان جم تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت و چند روز بعد به کما رفت. در پی درخواست وزیر ارشاد و پیگیری وزیر بهداشت، تیم پزشکی جدیدی به وضعیت آقای کیارستمی رسیدگی کرد و او بهبود نسبی پیدا کرد اما برای ادامه معالجات راهی فرانسه شد.

پس از درگذشت آقای کیارستمی انتقادها از نحوه درمان آقای کیارستمی بالا گرفت و کمیسیونی تخصصی مامور بررسی سهل‌انگاری‌های احتمالی در روند درمان این فیلمساز ایرانی در بیمارستان جم شد.

XS
SM
MD
LG