لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

بازتاب مرگ کیارستمی در فضای مجازی: از ژولیت بینوش تا گوگوش


تنها ساعتی پس از اعلام فوت عباس کیارستمی، کاربران رسانه های اجتماعی موجی از توییت و پست های فیسبوکی را به یاد او و در بزرگداشت این کارگردان سرشناس ایران نوشتند.

بسیاری از هنرمندان و روزنامه نگاران سینمایی نویس ایرانی صفحات اینستاگرم خود را سیاه کردند و فقدان این هنرمند شناخته شده سینما را تسلیت گفتند.

ژولیت بینوش بازیگر معروف فرانسوی و از دوستان نزدیک کیارستمی در توییتی ضمن اعلام خبر فوت او برای او طلب آرامش کرد.

ریچارد برودی نویسنده و منتقد سینما در نشریه نیویورکر در توییتی ضمن ابراز تاسف درباره مرگ کیارستمی او را سینماگری "دوران ساز، نمادگرا و نکته پرداز" توصیف کرد که "به سبک خودش به دنیا مفهوم بخشید."

برنامه سازمان ملل متحد در ایران در حساب توییت خود نوشت: "خانواده ملل متحد در ایران عمیقا از مرگ عباس کیارستمی فیلمساز سرشناس غمگین است."

ترانه علیدوستی بازیگر ایرانی توییت کرد "چه ضایعه وحشتناک و غم انگیزی. خداحافظ آقای کیارستمی." و گلشیفته فراهانی دیگر بازیگر ایرانی در توییتی کوتاه نوشت "باد او را برد."

آرش سبحانی موزیسین ایرانی مقیم آمریکا در توییتی نوشت: "فکر نکنم هیچ هنرمند ایرانی‌ اینهمه در بزرگداشت "زندگی‌" اثر خلق کرده باشه. "

کیهان کلهر موزیسین برجسته و نوازنده کمانچه در صفحه فیسبوک خود نوشت:

شاعر سینمای دنیا به خانه دوست رسید...کیارستمی بدون تردید یکی از پرافتخارترین فیلمسازان سینما و یکی از مفاخر سینمای هنری دنیا محسوب می شد به نوعی که بسیار از فیلمسازان بزرگ سینمای دنیا درباره وی به بیان اظهارنظرهای جالبی می پرداختند، ژان لوک گدار درباره وی گفته بود سینمای دنیا با کیارستمی تمام می شود."

گوگوش در صفحه فیسبوکش نوشت: "زندگی و دیگر هیچ...عباس کیارستمی عزیز، کارگردان مطرح و افتخار سینمای ایران که برای معالجه سرطان مدتی پیش به فرانسه رفته بود، امروز در بیمارستان درگذشت و ما هنرمند و نابغه برجسته ایرانی دیگری را از دست دادیم. به راستی بعضی انسان ها هر وقت که بروند زود رفته اند. "

دکتر بهمن مقصودلو: کیارستمی زبان جدیدی در سینما به وجود آورد

XS
SM
MD
LG