لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۰

امیرانتظام تکذیب کرد: سمت و سویی در انتخابات ریاست جمهوری ایران ندارم


عباس امیرانتظام٬ عضو جبهه ملی ایران٬ خبر منتشر شده مبنی بر شرکت در انتخابات و حمایت از حسن روحانی را تکذیب کرد.

آقای امیرانتظام در پی انتشار خبری حاکی از حمایت چهار تن از اعضای جبهه ملی ایران از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران یک فایل صوتی منتشر کرد و توضیح داد که در این انتخابات «هیچ سمت و سویی» ندارد.

فایل صوتی آقای امیرانتظام توسط برخی رسانه های خارج از کشور منتشر شده است:

روز گذشته برخی وبسایت‌های خبری نام عباس امیرانتظام را در کنار داوود هرمیداس باوند، علی رشیدی و حسین شاه حسینی به عنوان نویسندگان بیانیه حمایت از حسن روحانی آورده بودند.

عباس امیرانتظام از اعضای بلندپایه جبهه ملی ایران است که به مقام سخنگوی دولت موقت مهدی بازرگان پس از سقوط حکومت پهلوی انتخاب شد. آقای امیرانتظام خیلی زود مورد خشم انقلابیون قرار گرفت و برای سال‌ها زندانی شد. او یکی از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی جمهوری اسلامی است که پس از آزادی از زندان نیز با وجود کهولت سن تحت مراقبت‌های امنیتی قرار دارد.

اعلام خبر شرکت امیرانتظام در انتخابات و حمایت از یکی از کاندیداها برای طیفی از فعالان سیاسی ایران به ویژه ملی‌گراها می‌توانست تعیین کننده باشد که از سوی او تکذیب شد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود.

سارا رپوچی،‌ از مدیران ارشد خانه آزادی در گفت‌وگو با صدای آمریکا عنوان کرده که انتخابات برگزار شده در ایران «آزاد» نیست: «ما شاهد اعمال کنترل شدید در روند انتخاب‌ نامزدها هستیم. حتی اگر بگوئیم آن روند آزاد بوده، اما تبلیغات انتخاباتی به صورت آزادانه انجام نمی‌شوند و از این رو همچنان معتقدیم دموکراسی به ایران راه نیافته است، دست کم در مورد (انتخابات) امسال.»

XS
SM
MD
LG