لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

ستاد انتخابات ریاست جمهوری ایران آغاز به کار کرد؛ هشدار وزیر کشور به صدا و سیما


عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران

وزیر کشور ایران در حاشیه مراسم آغاز به کار ستاد انتخابات کشور بر خودداری صدا و سیما از جانبداری از برخی از نامزدها تاکید کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه ۱۴ اسفند با بیان اینکه برنامه صدا و سیما درباره انتخابات باید به تایید کمیته تبلیغات انتخابات برسد گفت: «در جلسه ای با مدیران صدا و سیما تاکید شد که این رسانه نباید به گونه‌ای رفتار کند که شائبه طرفداری از نهادهای خاص ایجاد شود.»

او همچنین تاکید کرد که کسانی که برای حضور در انتخابات آینده اعلام کاندیداتوری کرده‌اند، نباید فعالیتی در فضای عمومی داشته باشند.

ستاد انتخابات کشور به منظور ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و میان دوره ای مجلس در ۲۹ اردیبهشت ماه آینده آغاز به کار کرده است.

طی سالهای اخیر در جریان انتخابات مختلف، برخی از مقامات و جناحهای سیاسی نسبت به دخالت برخی از نهادهای حکومتی و تبلیغات جهت دار صدا و سیما ابراز نگرانی کردند؛ از جمله حسن روحانی رئیس جمهوری ایران که هفته پیش گفت اگر نهادهای حکومتی و نظامی در انتخابات دخالت کنند تخلف کرده اند و همه باید نسبت به آن واکنش نشان دهند.

آغاز ثبت نام نامزدها

همزمان با آغاز به کار ستاد انتخابات در وزارت کشور، علی پورعلی مطلق دبیر این ستاد اعلام کرد که در پایان زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات میان دوره‌ای مجلس در روز ۱۴ اسفند بیش ۲۷۰ نفر ثبت نام کردند. این نامزدها برای نمایندگی چهار حوزه انتخابیه اصفهان، اهر و هریس، بندرلنگه، بستک و پارسیان، مراغه وعجب شیر داوطلب شده‌اند.

صلاحیت منتخبان برخی از این شهرها از جمله اصفهان، پس از اعلام نتایج از سوی شورای نگهبان رد و آرای برخی نیز باطل شد؛ از جمله مینو خالقی که رد صلاحیت او به اختلاف شدید دولت، مجلس و شورای نگهبان بدل شد.

ستاد انتخابات کشور اعلام کرده است که مهلت ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراهای شهر از ۳۰ اسفند تا ششم فروردین و مهلت ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از ۲۲ تا ۲۶ فروردین است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG