لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۷

واکنش بابک زنجانی به حکم اعدام؛ واقعا من مفسد فی الارض هستم؟


بابک زنجانی، میلیاردر ایرانی که به اتهام فساد مالی به اعدام محکوم شده است، در نخستین واکنش به حکم اعدام خود، هدف اقدامات خود را خدمت به نظام عنوان کرد.

به نوشته خبرگزاری تسنیم ، رسول کوهپایه زاده وکیل آقای زنجانی در این باره گفت "وقتی زنجانی از مفاد رأی مطلع شد، از من پرسید آیا واقعاً من مفسد فی‌الارض هستم؟ به او پاسخ دادم که دادگاه به ماده ۲ قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی اشاره کرده و گفته اعمال شما به قصد ضربه زدن به نظام بوده است."

آقای کوهپایه زاده توضیح داد که موکل او با شنیدن این جمله متعجب و متاثر شد و گفت: "یعنی من چون قصد ضربه زدن به نظام داشتم مفسد شناخته شدم؟ من که همه هدفم خدمت به نظام بوده است و به نظام کمک کردم."

صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی روز یکشنبه توسط سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد. دستگاه قضایی ایران اتهام های بابک زنجانی را فساد فی الارض، جعل و پولشویی اعلام کرده اما بابک زنجانی و وکیل او این اتهامات را رد کرده‌اند.

این تاجر ایرانی هزاران میلیارد تومان به دولت ایران بدهکار است، که بخش مهم آن بدهی دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورویی به وزارت نفت از محل فروش نفت ایران در دوره تحریم است.

در پی اعلام حکم اعدام برای بابک زنجانی، وکیل وزارت نفت اعلام کرد که حکم این متهم در مرحله بدوی است و در صورت پرداخت مطالبات شرکت نفت احتمال تغییر آن وجود دارد.

XS
SM
MD
LG