لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۴

اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا: ممنوعیت استفاده از هشتگ‌های حمایت از پرواز پی‌‌اس‌۷۵۲ برداشته شد


تصویری از تجمع خانواده‌های جانباختگان هواپیما اوکراینی در مقابل دادگاه نظامی
تصویری از تجمع خانواده‌های جانباختگان هواپیما اوکراینی در مقابل دادگاه نظامی

یک سخنگوی «متا»، شرکت مادر اینستاگرام، در پاسخ به پرسش‌های صدای آمریکا درباره ایجاد محدودیت برای هشتگ‌های حمایت از خانواده‌های قربانیان پرواز پی‌اس۷۵۲، اذعان کرد که این محدودیت «به اشتباه» بوده و از برداشته شدن این محدودیت خبر داد.

این سخنگوی «متا» روز پنج‌شنبه ۱۶ دی در پاسخی مکتوب به پرسش صدای آمریکا توضیح داد: «ما متوجه شدیم که این هشتگ‌ها به اشتباه محدود شده‌اند و به‌سرعت برای رفع آن اقدام کردیم. اکنون باید بتوانید از این هشتگ‌ها به طور معمول استفاده کنید.»

او همچنین تأکید کرد: «ما برای هرگونه ناراحتی یا سردرگمی ایجاد شده پوزش می‌خواهیم.»

روز چهارشنبه شبکه اجتماعی اینستاگرام هشتگ‌های «I Will Light A Candle Too» و «من هم شمعی روشن خواهم کرد» مرتبط با سالگرد سرنگون شدن هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک‌های سپاه را در پی «گزارش گروهی» محدود کرده بود.

نیروهای سایبری جمهوری اسلامی پیش از این نیز با گزارش گروهی موجب بسته شدن برخی حساب‌های کاربری و یا ایجاد محدودیت برای نوشتن درباره بعضی موضوعات شده است.

حساب کاربری محبوبه رمضانی، مادر پژمان قلی‌پور از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸، نیز در پی گزارش دسته‌جمعی نیروهای سایبری جمهوری اسلامی بسته شد.

حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های پرواز پی‌اس ۷۵۲، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا درباره ایجاد محدودیت برای این هشتگ‌ها گفت: «این ساده‌ترین جمله‌ای بوده که می‌شد درباره این پرواز نوشت و واقعا برایم قابل فهم نیست کسانی که گزارش می‌کنند و اینستاگرام که این را می‌بندد.»

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG