لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۰

آمریکا در مورد احتمال جاسوسی «هوآوی» از مراکز موشکی تحقیق می‌کند


آرشیو
آرشیو

خبرگزاری رویترز به نقل از دو فرد مطلع اعلام کرد دولت بایدن در حال تحقیق در مورد شرکت چینی «هوآوی» است. این شرکت، تجهیزات مخابراتی تولید می‌کند.

طبق این گزارش، علت تحقیقات، نگرانی‌ها از جاسوسی احتمالی چین از طریق دکل‌های تلفن همراه در آمریکا است که در ساخت آنها از قطعات شرکت هوآوی استفاده شده است.

منابع رویترز گفته‌اند که مقامات نگران هستند که دکل‌های مخابراتی در آمریکا که در آنها قطعات ساخت شرکت هوآوی قرار دارد ممکن است اطلاعات حساس پایگاه‌های نظامی و سیلوهای موشکی را دریافت کنند که هوآوی می تواند سپس به چین ارسال کند.

یکی از افراد آگاه به این موضوع، به رویترز گفت که مقامات آمریکایی نگرانند که هوآوی اطلاعات حساس در مورد تمرین‌های نظامی و شرایط آمادگی پایگاه‌ها نظامی و نیروها و کارمندان مراکز نظامی از طریق تجهیزات مخابراتی به دست آورد.

این فرد به دلیل آنکه تحقیقات از هوآوی محرمانه است و مسائل امنیت ملی را در بر می گیرد، نخواست که نامش منتشر شود.

وزارت بازرگانی آمریکا به رویترز گفته است که نمی‌تواند «تحقیقات در حال انجام» را رد و یا تائید کند اما «حفاظت از امنیت و امنیت افراد آمریکایی در برابر جمع آوری مخرب اطلاعات» برای حفاظت از اقتصاد و امنیت ملی آمریکا حیاتی است.

شرکت هوآوی پیشتر ادعاهای دولت آمریکا مبنی بر جاسوسی از مشتریان آمریکایی و تهدید امنیت ملی را رد کرده است.

هوآوی مدت‌‌ها درگیر ادعاهای مقامات آمریکایی بوده است که ممکن است از مشتریان آمریکایی جاسوسی کند. مقامات واشنگتن هرچند شواهد زیادی را علنی نکرده‌اند.

XS
SM
MD
LG