لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۵

شرکت چینی «هوآوی» فعالیت‌های خود در روسیه را تعلیق کرد


شرکت چینی «هوآوی» از غول‌های مخابراتی جهان به دلیل تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه، فعالیت‌های خود را در این کشور به حال تعلیق درآورد.

تارنمای خبری «اینسایدر» به نقل از دو رسانه خبری روسیه می‌گوید که این شرکت چینی، فعالیت‌های خود در روسیه را کاهش می‌دهد تا از تحریم‌های آمریکا که به دلیل جنگ اوکراین علیه مسکو وضع شده است، در امان بماند.

هوآوی یکی از بزرگترین سازندگان تجهیزات مخابراتی است، زیرساخت‌های شبکه تلفن همراه را ایجاد می‌کند، و دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند، لپ تاب، و ردیاب‌های ورزشی تولید می‌کند.

در تارنمای هوآوی درج شده‌است که این‌شرکت دفتری در شهر مسکو دارد.

رسانه‌های خبری روسیه به نقل از منابع ناشناسی که از شرکای تجاری هوآوی هستند، می‌گویند که این شرکت چینی در پایان ماه مارس گذشته، قراردادهای تأمین تجهیزات شبکه با اپراتورهای روسیه را متوقف کرده است.

فوربز روسیه نیز شنبه گذشته به نقل از منابع مطلع گزارش داد که هوآوی کارکنان روسی خود را به مرخصی اجباری فرستاده و برخی از کارمندان بخش بازاریابی خود را مرخص کرده است.

البته احتمال دارد که کاهش فعالیت‌های هوآوی در روسیه موقتی باشد و شاید این شرکت چینی به دنبال راه‌‌کارهایی باشد که بتواند با اجتناب از تحریم‌های آمریکا به حضور در بازار این کشور ادامه دهد.

هوآوی از پاسخ‌گویی به تارنمای خبری اینسایدر در این رابطه خودداری کرد.

در میان رقبای هوآوی در روسیه، شرکت سوئدی «اریکسون» نیز دوشنبه اعلام کرد که فعالیت‌های تجاری خود در روسیه را برای مدتی نامحدود تعلیق می‌کند. شرکت فنلاندی «نوکیا» هم سه شنبه گفت که از بازار روسیه خارج می‌شود.

آمریکا و اتحادیه اروپا از هنگام تهاجم روسیه به اوکراین، تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو وضع کرده‌اند که باعث شد بسیاری از شرکت‌های خصوصی فعال در روسیه، این کشور را ترک کنند.

XS
SM
MD
LG