لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۰

حمله حوثی‌ها به یک کشتی باری در خلیج عدن؛ یک خدمتکار غیرنظامی به شدت مجروح شد


ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد اعلام کرد حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی روز پنجشنبه با دو موشک کروز ضدکشتی یک شناور باربری را در خلیج عدن هدف قرار داده و باعث جراحت شدید یکی از خدمه آن شدند.

سنتکام این کشتی را «ام‌وی وربنا»، متعلق به اوکراین با با پرچم پالائو معرفی و تایید کرد که هر دو موشک شلیک شده با شناور نامبرده برخورد کرده و باعث آتش‌سوزی در این کشتی شده است.

این کشتی اوکراینی از مبدا مالزی به مقصد ایتالیا در حرکت بوده و مصالح ساختمانی حمل می‌کرده است.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده خاطرنشان کرد که یک هواپیمای ایالات متحده به کمک کشتی آسیب‌دیده از موشک حوثی‌ها آمده و دریانورد مجروح را برای مراقبتهای پزشکی به یک کشتی نیروهای ائتلاف در همان نزدیکی منتقل کرده است.

حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی ادعا می‌کنند که برای حمایت از مردم فلسطینی‌ در غزه به کشتی‌های شناور در دریای سرخ و خلیج عدن حمله می‌کنند. مقامات غربی اما می‌گویند حوثی‌ها با حملاتشان، جان اتباع کشورهای ثالث را که هیچ ارتباطی با درگیری‌های غزه ندارند، تهدید و با اخلال در امنیت آبهای منطقه، ارائه کمکهای اساسی به مردم یمن و همچنین اهالی غزه را دشوارتر می‌کنند.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده بار دیگر تاکید کرد که به همکاری با متحدان خود ادامه خواهد داد تا توانایی نظامی حوثی‌ها را کاهش دهد و آنها را در قبال عملکردشان پاسخگو کند.

XS
SM
MD
LG