لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۱

شرکت امنیتی بریتانیایی امبری: یک کشتی باری در سواحل یمن مورد اصابت موشک قرار گرفت 


آرشیو
آرشیو

شرکت امنیتی بریتانیایی امبری اعلام کرد که یک کشتی باری با پرچم آنتیگوا و باربودا در ۸۳ مایل دریایی جنوب شرقی شهر عدن در یمن مورد اصابت موشک قرار گرفت و آتش گرفت.

پیش از این، سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا اعلام کرده بود که گزارشی از ناخدای یک کشتی در مورد حادثه‌ای در این مکان دریافت کرده است.

امبری می‌گوید این کشتی با سرعت ۸.۲ نات دریایی در حال حرکت به سمت جنوب غربی خلیج عدن بود که مورد اصابت موشک قرار گرفت. آتش شروع شد اما خنثی شد.

به گزارش امبری موشک دوم نیز مشاهده شد اما به کشتی اصابت نکرد.

امبری گفت که کشتی با افزایش سرعت مسیر خود را به بندر تغییر داد و افزود که آسیبی گزارش نشده است.

سخنگوی حوثی‌ها روز جمعه ۱۸ خرداد مدعی شد که این گروه وابسته به حکومت ایران به دو کشتی در دریای سرخ حمله کرده است.

همزمان، فرماندهی مرکزی ایالات متحده (⁧‫سنتکام‬⁩) گزارش داد که هشت سامانه هوایی بدون سرنشین (پهپاد) و دو شناور سطحی بدون سرنشین (شهپاد) حوثی‌ها را در دریای سرخ منهدم کردند.

‏بر اساس این گزارش، حوثی‌های مورد حمایت رژیم جمهوری اسلامی، یک موشک بالستیک ضد کشتی را بر فراز دریای سرخ پرتاب کردند و هیچ تلفات یا خسارتی از سوی کشتیپهای آمریکایی، ائتلاف یا تجاری گزارش نشده است.

شبه‌نظامیان حوثی که پرجمعیت‌ترین بخش‌های یمن را کنترل می‌کنند و تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند، ماه‌ها است که به کشتی‌ها در سواحل این کشور حمله می‌کنند و می‌گویند که این اقدام در حمایت از فلسطینی‌های غزه است.

این حملات با واکنش ایالات متحده و بریتانیا و حمله آنها به اهداف نظامی حوثی‌ها در یمن مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG