لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۹

حملات حزب‌الله لبنان به شمال اسرائیل؛ حوثی‌های یمن هم مدعی شدند بندر ایلات را هدف گرفته‌اند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

حزب‌الله لبنان روز دوشنبه ۱۴ خرداد از حمله پهپادی خود به شمال اسرائیل خبر داد؛ همزمان، حوثی‌های یمن دیگر گروه شبه‌نظامی تحت حمایت حکومت ایران در منطقه هم مدعی شدند بندر ایلات اسرائیل را هدف قرار داده‌اند.

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله هدف «اسکادران پهپادهای» خود را یک مقر ارتش اسرائیل در مناطق شمالی معرفی و اعلام کرد که همزمان دهها موشک کاتیوشا نیز به سمت اهداف اسرائیل در بلندی های جولان شلیک کرده است.

ارتش اسرائیل اما اعلام کرد یک پهپاد حامل مواد منفجره از لبنان را رهگیری کرده و دستکم دو پهپاد دیگر هم در شمال اسرائیل سقوط کرده‌اند.

این در حالی است که مقامات اسرائیل گزارش دادند اوایل روز دوشنبه آتش‌سوزی‌ صدها هکتار را در چندین نقطه، از جمله در شهر کریات شمونا، فرا گرفته است.

سازمان آتش‌نشانی و خدمات نجات اسرائیل اعلام کرد در پی حملات موشکی و پهپادی از لبنان، بیش از ۳۰ تیم آتش‌نشانی به مبارزه با آتش سوزی های شمال شرق مشغول شده‌اند و در حال حاضر هیچ تهدیدی علیه مردم یا خانه‌های آنها وجود ندارد.

نیروهای دفاعی اسرائیل نیز گفتند در تلاش‌ها برای اطفای حریق، شش سرباز ذخیره به‌دلیل استنشاق دود زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

همزمان، یحیی سریع سخنگوی نظامی شورشیان حوثی‌ یمن مدعی شده نیروهای این گروه شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی یک سایت نظامی در شهر بندری ایلات اسرائیل را با یک موشک بالستیک جدید هدف قرار داده‌اند.

به گزارش رویرتز، او در یک سخنرانی تلویزیونی گفته است شبه‌نظامیان حوثی سایت نظامی اسرائیل را با موشک بالستیک «فلسطین» که امروز برای اولین بار افشا می‌شود، هدف قرار داده‌ و این حمله به گفته او «موفقیت‌آمیز» بوده است.

XS
SM
MD
LG