لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۷

اسرائيل ادعای حوثی‌ها در مورد حمله به کشتی‌ها در بندر حیفا را رد کرد


یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها - آرشیو
یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها - آرشیو

شورشیان حوثی در یمن که تحت حمایت جمهوری اسلامی هستند، روز پنجشنبه ۱۷ خرداد، مدعی شدند که در دو عملیات نظامی مشترک با یک گروه شبه‌نظامی، موسوم به «مقاومت اسلامی عراق»، به شماری از کشتی‌ها در بندر حیفا در اسرائیل حمله کردند.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست»، ارتش اسرائیل این ادعا را رد کرده است. در این ارتیاط هم پیتر لرنر، یکی از سخنگویان ارتش اسرائيل گفت که این موضوع «حقیقت ندارد.»

به گفته یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، این گروه ابتدا دو کشتی حامل تجهیزات نظامی را در بندر حیفا هدف قرار داد و در حمله دوم، یک کشتی را «که تصمیم ممنوعیت ورود به بندر را نقض ‌کرد، هدف قرار داد.»

حوثی‌ها که کنترل صنعا، پایتخت، و برخی مناطق یمن را در دست دارند، از پاییز سال گذشته میلادی در همبستگی با حماس، گروه دیگر تحت حمایت تهران، در جنگ غزه، به کشتی‌های بین‌المللی در دریای سرخ حمله کرده‌اند. این حملات با واکنش ایالات متحده و بریتانیا و حمله آنها به اهداف نظامی حوثی‌ها در یمن مواجه شده است.

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، روز چهارشنبه گفته بود این گروه سه کشتی در دریای سرخ و دریای عرب را در حملات نظامی هدف قرار داده است.

XS
SM
MD
LG