لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

حمایت اتحادیه‌های اصناف مختلف لس‌آنجلس از نویسندگان اعتصابی در هالیوود


تجمع نمایندگان برخی از اتحادیه‌های اصناف لس‌آنجلس
تجمع نمایندگان برخی از اتحادیه‌های اصناف لس‌آنجلس

نمایندگان برخی از اتحادیه‌های اصناف لس‌آنجلس مانند معلمان، رانندگان کامیون و کارگرانی که به زودی برای احقاق حقوق خود با کارفرمایان مذاکره خواهند کرد، در مرکز شهر لس‌آنجلس برای حمایت از نویسندگان اعتصابی سینما و تلویزیون در هالیوود تجمع کردند.

انجمن نویسندگان آمریکا (دبلیو‌جی‌ای) تاکنون در مذاکره برای دستمزد بالاتر با شرکت‌های رسانه‌ای از جمله «دیزنی»، «نتفلیکس»، و «برادران وارنر دیسکاوری» به توافق دست نیافته‌ است.

چند صد عضو اتحادیه صنعت گردشگری و مهمان‌نوازی، معلمان، کارکنان تدارکات و کارمندان عمومی در تجمعی در روز جمعه در مرکز شهر لس‌آنجلس، همبستکی خود را با نویسندگان اعلام کردند.

به گفته سازمان‌دهندگان تجمع، اتحادیه‌های شرکت‌کننده در این مراسم بیش از ۲۰۰ هزار کارگر را نمایندگی می‌کنند که قرارداد کارشان آنها در سال جاری میلادی به پایان می‌رسد و باید مذاکرات جدیدی را با کارفرمایان آغاز کنند.

نمایندگان برخی از اتحادیه‌های اصناف لس‌آنجلس
نمایندگان برخی از اتحادیه‌های اصناف لس‌آنجلس

لورنا گونزالس، دبیر اجرایی فدراسیون کار کالیفرنیا، به تجمع‌کنندگان گفت: «این یک تابستان گرم کارگری خواهد بود. قدرت شما در کنار هم ایستادن است که تضمین می‌کند نسل بعدی کارگران، توانایی زندگی را خواهند داشت.»

سازمان‌دهندگان گفتند که اتحادیه‌ها در مواجهه با افزایش هزینه‌های غذا، مسکن و حمل و نقل، مانند سایر مناطق جان خواستار دستمزدهایی در خور زندگی هستند.

دانیل رودریک، نویسنده، که همراه با همسرش که او نیز نویسنده است، و دو فرزندش در این تجمع شرکت کرده بود، نسبت به موفقیت اعتصاب ابراز امیدواری کرد و گفت: «همه احساس می کنند به نوعی دارند زنده زنده خورده می شوند.»

اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون که نماینده استودیوهای بزرگ است، می‌گوید که افزایش «سخاوتمندانه‌‌ای» را به نویسندگان ارائه کرده است ولی آنها این پیشنهاد را نپذیرفتند. در هفته‌های اخیر، مذاکره جدیدی میان طرفین انجام نشده است.

اعتصاب نویسندگان سینما و تلویزیون در هالیوود، تاک‌شوهای آمریکایی را تعطیل و تولید بسیاری از برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی را متوقف کرده است.

این اعتصاب در اعتراض به استودیوهای بزرگ، شبکه‌های اینترنتی، ‌و پخش‌کننده‌ها انجام می‌شود ‌و نویسندگان خواستار افزایش دستمزد و حفظ امنیت شغلی خود در این صنعت هستند.

نمایندگان برخی از اتحادیه‌های اصناف لس‌آنجلس
نمایندگان برخی از اتحادیه‌های اصناف لس‌آنجلس

این نخستین اعتصاب در ۱۵ سال اخیر است ‌و بیش از ۱۱ هزار عضو انجمن نویسندگان آمریکا با توجه به پایان قرارداد پیشین و دست نیافتن به توافق جدید دست از کار کشیده‌اند.

افزایش دستمزد، استخدام نویسندگان بیشتر برای هر برنامه، و انحصار کمتر در پروژه‌های واحد از مهمترین مطالبات نویسندگان اعتصابی است که می‌گویند با توجه به گسترش شبکه‌های پخش اینترنتی، شرایط کاری پیشین تغییر کرده است.

به گفته این انجمن، علی‌رغم رونق شبکه‌های اینترنتی و افزایش تولید که نقطه عطفی در این صنعت محسوب می‌شود، دستمزد نویسندگان تغییر نکرده و فقط حجم کاری آنها بیشتر شده است.

این مطلب با استفاده از گزارش رویترز و آسوشیتدپرس تنظیم شده است.

XS
SM
MD
LG