لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۲

برگزاری جلسه تفهیم اتهام فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعش


الیسون فلویک-اکرن، فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعش 
الیسون فلویک-اکرن، فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعش 

نخستین جلسه دادگاه فرمانده تیپ زنان داعش روز دوشنبه در دادگاه فدرال شهر الکساندریا، در ایالت ویرجینیا، برگزار شد و او در مورد بخشی از مستندات پرونده‌اش، تفهیم اتهام شد.

متهم الیسون فلویک-اکرن (که با نام‌های الیسون الیزابت برکروس و ام محمد، ام جبرئيل نیز شناخته می‌شود) در این جلسه با حجابی بلند که به گفته شاهدان از سرو صورتش آویزان و بخشی از روپوش یونیفورم زندان را می‌پوشاند حاضر شد و به آرامی به اتهامات قرائت شده گوش داد.

فلویک-اکرن ۴۲ ساله که فرمانده تیپ زنانه داعش در رقه سوریه را برعهده داشته است، پیشتر در سوریه دستگیر شده بود و روز جمعه گذشته در اختیار پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، قرار گرفت.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید از جمله خدمات این زن به گروه داعش، که در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد، ترجمه سخنان رهبران داعش، آموزش استفاده از سلاح کلاشینکف به کودکان و آموزش استفاده از جلیقه‌های انتحاری و همچنین آموزش نظریات افراطی داعش بوده است.

بازپرسان می‌گویند که او به دنبال جذب نیرو برای انجام حمله در محوطه دانشگاه‌های آمریکا بوده و از جزئیات بمب‌گذاری احتمالی در یک مرکز خرید در خاک آمریکا را تشریح کرده است.

ادامه دادرسی این پرونده به روز پنجشنبه موکول شده است.

در صورت اثبات این اتهام‌ها، او احتمالا به گذراندن حداکثر ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

XS
SM
MD
LG