لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۹

زن کانزاسی متهم به پشتیانی از داعش؛ «ام جبرئيل» به کودکان آموزش استفاده از جلیقه انتحاری می‌داد


ساختمان وزارت دادگستری آمریکا.
ساختمان وزارت دادگستری آمریکا.

وزارت دادگستری آمریکا، یک زن آمریکایی اهل ایالت کانزاس را به اتهام پیوستن به گروه داعش و رهبری یک تیپ کاملا زنانه رزمی داعش، دستگیر و علیه او اعلام جرم کرده است.

وزارت دادگستری‌ آمریکا این مطلب را روز شنبه ۹ بهمن اعلام کرد. نام این متهم الیسون فلویک-اکرن (که با نام‌های الیسون الیزابت برکروس و ام محمد، ام جبرئيل نیز شناخته می‌شود) گزارش شده است.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه خود می‌گوید که فلویک-اکرن پیشتر در سوریه دستگیر شده بود و روز جمعه گذشته در اختیار پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، قرار گرفت.

بیانیه وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید که انتظار می‌رود جلسه اولیه دادگاه او روز دوشنبه در دادگاه فدرال شهر الکساندریا، در ایالت ویرجینیا، برگزار شود.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید از جمله خدمات این زن به گروه داعش، که در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد، ترجمه سخنان رهبران داعش، آموزش استفاده از سلاح کلاشینکف به کودکان و آموزش استفاده از جلیقه‌های انتحاری و همچنین آموزش نظریات افراطی داعش بوده است.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید که او همچنین متهم است که به دنبال جذب نیرو برای حملات احتمالی در آینده به مراکز آموزشی در داخل آمریکا بوده است. او به تلاش برای انجام اقدامات مرتبط با فعالیت‌های تروریستی دیگری نیز متهم شده است.

XS
SM
MD
LG