لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

نتیجه تحقیقات آمریکا کره شمالی را مسئول حمله سایبری به سونی شناخت


مقام های آمریکائی:کره شمالی مسئول حمله سایبری به کامپیوترهای شرکت سونی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

مقام های آمریکایی می گویند، شواهد وقرائن بسیار محکم نشان می دهد که کره شمالی مسئول نهایی حمله سایبری به کامپیوترهای شرکت سونی است.

این مقام های اطلاعاتی تاکید کرده اند که به احتمال زیاد رهبری کره شمالی در آینده حمله های دیگری از این نوع را نیز هدایت خواهد کرد.

کمپانی سونی فیلمی کمدی ساخته که موضوع اصلی آن، ترور رهبر کره شمالی ست،.

چند روز پیش از کریسمس گذشته، حمله ای سایبری باعث شد کامپیوترهای شرکت سازنده این فیلم برای مدتی از کار بیفتد و نمایش این فیلم در سینماهای آمریکا با تعویق انجام شود.

جیمز کُمِی، رئیس پلیس فدرال آمریکا روز چهارشنبه گفت، تمام جامعه اطلاعاتی آمریکا و خود او در مورد مسئول بودن کره شمالی در این حمله سایبری شک و تردید ندارند، چون آی پی یا آدرس کامپیوترهای مهاجم را به دست آورده اند.

« گروه پاسداران صلح ایمیل های تهدیدآمیز برای کارکنان سونی فرستاده اند و آن ها را روی اینترنت گذاشته اند. و در تقریبا تمام موارد، برای رد گم کردن، از سرورهای واسطه استفاده کرده اند. اما یا به دلیل اشتباه و یا به خاطر مشکلات فنی، چند بار اشتباه کردند و به سرورهای اصلی یا مادر متصل شدند. ما هم توانستیم آی پی یا آدرس این کامپیوترها را که فقط کره شمالی از آن استفاده می کند، به دست آوریم.»

انگیزه تهاجم سایبری کره شمالی به کامپیوترهای شرکت سونی، فیلمی کمدی است که در آن دو مامور سیا برای کشتن رهبر کره شمالی آموزش می بینند.

کمی پیش از نمایش این فیلم کمدی در سینماهای آمریکا، گروهی که نام «پاسداران صلح» بر خود نهاده، با هک کردن کامپیوترهای شرکت سونی، ایمیل ها و اطلاعات شخصی تعدادی از کارکنان آن شرکت را سرقت کردند.

جیمز کلاپر، رئیس جامعه اطلاعاتی آمریکا، که متشکل از بیست ویک نهاد اطلاعاتی و ضد اطلاعاتی است، معتقد است حملات سایبری از این نوع برای کره شمالی هزینه ای ندارد.

«فضای مجازی، قلمرو قدرت جدیدی برای آن هاست؛ مقام های کره شمالی معتقدند می توانند در اینجابا حداقل هزینه، حداکثر نفوذ را اعمال کنند. موردِ سونی هم نشان داد که با این کار می توانند در فضای مجازی توانا شناخته شوند».

XS
SM
MD
LG