لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۷

پنجاه و نهمین مراسم اهدای جوائز گرمی با درخشش ادل، خواننده بریتانیایی


The 59th Annual Grammy Awards - Show
The 59th Annual Grammy Awards - Show

پنجاه و نهمین مراسم اهدای جوائز گرمی برای تجلیل از بهترین های موسیقی در لس آنجلس برگزار شد که در این مراسم، ادل بزرگترین برنده شب بود.

خواننده بریتانیایی شب گذشته پنج جایزه گرمی دریافت کرد از جمله سه جایزه مهم سال یعنی بهترین آلبوم ، بهترین ترانه و بهترین ضبط .

البته چند حرکت او در مراسم، بردش را به نوعی تبدیل به یک خبر حاشیه ای کرد.

ادل هنگامی که روی صحنه رفت تا جایزه بهترین آلبوم سال را دریافت کند جایزه را به بیانسه تقدیم کرد. ادل گفت که این جایزه را به این خاطر به بیانسه تقدیم می کند که آلبوم «لموناد» بیانسه، یک اثر خارق العاده است.

بیانسه در گرمی امسال نامزد بیشترین تعداد جوائز شده بود ( ۹ جایزه ) اما تنها دو جایزه را با خود به خانه برد.

یکی دیگر از لحظه های جالب مراسم شب گذشته اجرای زنده ادل بود.

او قرار بود ترانه ای به یاد جرج مایکل خواننده بریتانیایی، که کمتر از دو ماه پیش در گذشت، بخواند. اما کمی بعد از شروع ترانه گفت که موسیقی خارج از نت است و ترانه را از اول شروع کرد.

از دیگر برندگان بزرگ گرمی امسال، دیوید بویی اسطوره بریتانیایی بود که آلبوم آخرش «Blackstar» سال پیش - دو روز پیش از مرگ او- راهی بازار شد.

بویی فقید برای این آلبوم پنج جایزه گرفت از جمله جایزه بهترین آلبوم آلترناتیو، بهترین ترانه راک و بهترین اجرای راک.

Chance the Rapper از دیگر برندگان مهم بود. او برنده سه جایزه از جمله بهترین هنرمند نوپا و بهترین اجرای رپ شد.

در بخش بین المللی گرمی، يويو ما و گروه موسيقی «جاده ابريشم» برای آلبوم «سينگ می هوم» Sing Me Home جايزۀ بهترين آلبوم را از آن خود کردند. جاده ابریشم در سال ۱۹۹۸ توسط یویوما، نوازنده ویلون سل چینی- امریکایی تشکیل یافت و هدفش ارائه هنر از فرهنگهای مختلف است.

کيهان کلهر، استاد کمانچه ايران از هنرمندانی است که با این گروه همکاری دارد و تنظیم کننده و آهنگساز برخی ترانه ها و آلبومهای این گروه است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG