لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۵

جرج مایکل خواننده «نجوای بی پروا» درگذشت


جرج مایکل خواننده پاپ بریتانیایی در ۵۳ سالگی در گذشت.

به گزارش رویترز، جرج مایکل روز یکشنبه ۵ دی در خانه اش در آکسفوردشایر بریتانیا جان خود را از دست داد. مدیر روابط عمومی جرج مایکل با انتشار بیانیه ای به مناسبت درگذشت او، حین ابراز تأسف و اظهار تسلیت به خانواده او گفت در حال حاضر جزئیات بیشتری درباره مرگ این خواننده منتشر نخواهد شد.

او خواننده ترانه های معروفی همچون «نجوای بی پروا» و «Before you Go-Go» در دهه ۱۹۸۰ میلادی به عنوان عضو گروه دو نفره «Wham!» به شهرت رسید.

در سبک پاپ و سول می‌خواند و در سال ۱۹۸۷ نخستین آلبوم تک نفره را راهی بازار کرد. آلبوم «ایمان» بیشتر از ۲۰ میلیون نسخه اش فروش رفت .

جرج مایکل طی سه دهه فعالیت حرفه ای بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آلبوم هایش را فروخت و جوایزی چون ‌«گرمی» دریافت کرد.

او در فهرست موسیقی بیلبورد آمریکا هشت بار نفر اول شد و از سوی این وب سایت به عنوان یکی از صد خواننده موفق در طول تاریخ شناخته شده است.

جرج مایکل در المپیک سال 2012
جرج مایکل در المپیک سال 2012

​آخرین آلبوم مایکل به نام «سیمفونیکا» در سال ۲۰۱۴ منتشر شد.

او در سال ۲۰۱۱ به بیماری ذات الریه مبتلا شد و نزدیک شد جان خود را از دست بدهد و حتی مجبور شد تعدادی از کنسرتهای خود را نیز لغو کند.

در سال ۲۰۰۵ مستندی از زندگی حرفه ای و شخصی جرج مایکل به نام «روایتی متفاوت» یا «A Different Story» ساخته شد. قرار بود خود جرج مایکل در سال ۲۰۱۷ میلادی مستندی را منتشر کند.

او همچنین مشغول انتشار دوباره یکی از آلبومهای قدیمی اش بود (Listen Without Prejudice) که نخست در سال ۱۹۹۰ وارد بازار شد. قرار بود در بازخوانی این آلبوم جرج مایکل با ستارگانی مانند التون جان و استیوی واندر همکاری کند.

التون جان از که از دوستان و همکاران قدیمی جرج مایکل است در اینستاگرم از او یاد می‌کند و می‌نویسد «عمیقا شوک شده ام. دوست عزیزی را از دست داده ام- مهربان ترین و سخاوتمند ترین قلب و با استعدادترین هنرمند. »

جرج مایکل در سال ۱۹۹۸ اعلام کرد که همجنسگرا ست و درآمد برخی ترانه هایش را به سازمانهای خیریه برای کمک به کودکان، مبارزه با ایدز و آموزش می‌بخشید.

جرج مایکل در روز کریسمس درگذشت. اتفاق تلخی که یکی از ترانه های مشهور او «کریسمس گذشته» نام دارد که از محبوب ترین ترانه های ایام کریسمس به شمار می‌رود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG