لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۰

بازتاب مراسم اهدای جوایز موسیقی گرمی در شبکه های اجتماعی؛ بد و بیراه‌های ادل و عذرخواهی او


پنجاه و نهمین دوره اهدای جوایز موسیقی گرمی، لحظه های به یادماندنی زیادی داشت. امسال، جیمز کوردن برای اولین بار اجرای مراسم را بر عهده گرفت و هر چند در آغاز برنامه از پله ها لغزید اما توانست دل کابران شبکه های اجتماعی را به دست آورد.

کوردن در برنامه اش The Late Late Show بخش محبوبی دارد که در آن چهره های مشهور همراه با او در اتومبیل آواز می خوانند و می رقصند. او این ابتکارش را به مراسم گرمی هم آورد و همراه با جنیفر لوپز داخل یک اتوموبیل مقوایی شد اما آنچه دل بیننده ها را برد، پیوستن دختر پنج ساله بیانسه، «بلو آیوی» به جمع بود که این اجرا را شیرین تر کرد.

«بلو آیوی» در طول مراسم روی زانوی پدرش جی زی نشسته بود و اجرای شگفت انگیز مادرش را که دوقلو حامله است، تماشا می کرد. اجرای بیانسه که در تجلیل از مادرانگی بود و در آن از تکنولوژی هولوگرام استفاده شده بود در شبکه های اجتماعی سر و صدای زیادی کرد.


ادل، خواننده بریتانیایی که بزرگترین برنده شب بود مراسم را با اجرای ترانه مشهوری «سلام» آغاز کرد و در بخشی از برنامه نیز با خواندن ترانه Fastlove از جورج مایکل، ستاره فقید موسیقی پاپ از او تجلیل کرد اما این اجرا با مشکلاتی همراه شد و ادل پس از اینکه کمی زیر لب بد و بیراه گفت اجرا را متوقف کرد.

او سال گذشته هم در مراسم گرمی با مشکل فنی روبرو شده بود.

ادل پس از اجرای ترانه جورج مایکل، گریه کرد اما حضار تشویقش کردند. او هنگام دریافت جایزه بهترین ترانه سال برای Hello روی سن رفت و از اینکه از ادبیات نامناسب استفاده کرده عذرخواهی کرد. ادل گفت «عاشق جورج مایکل هستم ، برایم خیلی ارزش دارد».


بسیاری انتظار داشتند فضای مراسم گرمی سیاسی شود اما هر چند برخی در اجراهای خود اشاره هایی به شرایط روز آمریکا و سیاستهای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور کردند، بیشتر هنرمندان بر موسیقی تمرکز کردند.

جنیفر لوپز از اهمیت هنر در نزدیک کردن آدمها به هم گفت. او نقل قولی از تونی موریسون آورد که در آن می گوید جایی برای سکوت و ترس نیست.

کیتی پری با مچ بندی که روی آن شعار «سماجت» نوشته شده بود در مراسم حاضر شد.

این شعار در حمایت از الیزابت وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست بود که به درخواست میچ مک کانل ، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا سخنانش را متوقف نکرد و به گفته آقای مک کانل برای ادامه حرفهایش «سماجت» به خرج داد.

او عکسی روی توییترش گذاشت و نوشت «وقتی دنیا آتش گرفته، فقط باید برقصی»


از طرفی جوی ویلا، خواننده آمریکایی در اقدامی غیرمنتظره، با پیراهنی که شعار انتخاباتی دونالد ترامپ «آمریکا را دوباره عالی کنیم» در مراسم ظاهر شد.

ویلا سال گذشته جزو بدلباس ترین ستاره های حاضر در مراسم گرمی شناخته شد و امسال نیز با این پیراهن عجیب خبرساز شد.

او در پاسخ به انتقادها در اینستاگرامش نوشته باید در ابزار عقیده آزاد بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG