لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۴

نامزدهای جایزه گرمی سال ۲۰۱۷: بیانسه از رقیبانش پیشی گرفت


بیانسه با نامزد شدن برای ۹ جایزه گرمی از دیگر هنرمندان پیشی گرفته است. او برای آلبوم «لموناد» و ترانه «فورمیشین» نامزد مطرح ترین جوائز از جمله بهترین آلبوم، بهترین ترانه، بهترین ضبط، و بهترین موزیک ویدئو شده است.

سه خواننده دیگر یعنی دریک، ریانا و کانیه وست آنقدر عقب نیستند و هر کدام نامزد هشت جایزه گرمی شده اند.

یکی از مهم ترین جوائز گرمی «بهترین آلبوم سال» است که نامزدهای امسال شامل آدل، بیانسه، جاستین بیبر، دریک و استرگیل سیمپسون میشود.

adele
adele

ادل، از محبوب ترین چهره های دنیای موسیقی که آلبوم «۲۵» او پرفروش ترین آلبوم سال بوده؛ همچنین نامزد بهترین آلبوم پاپ و برای ترانه Hello نامزد بهترین ضبط سال و بهترین ترانه سال شده است.

امسال در مراسم گرمی تاکید بیشتری نسبت به گذشته بر شبکه اجتماعی خواهد بود. و از موزیسین هایی که موسیقی را از طریق وبسایتهای استریمینگ مانند یوتیوب و اسپاتیفای و شبکه های فیس بوک و اینستاگرم ترویج و شکل میدهند تمجید خواهد شد.

برای مثال، چنس خواننده رپ که امسال نامزد هفت جایزه گرمی شده، آلبوم خود به نام «Coloring Book» را تنها از طریق شبکه های استریمینگ منتشر کرد و هیچگونه نسخه به شکل سی دی یا حتی فایل دیجیتال از آن وجود ندارد. چنس از این طریق، فرهنگ جدیدی را به دنیای موسیقی معرفی کرده که پیش از این رایج نبوده است.

​از دیگر نامزدهای گرمی امسال که قابل توجه است میتوان به دیوید بویی فقید اشاره کرد که بعد از مرگش در ژانویه ۲۰۱۶ یعنی حدود یک سال پیش، نامزد چهار جایزه شده.

آلبوم «Black Star» بویی دو روز پیش از درگذشت غیر منتظره او منتشر شد و در گرمی امسال نامزد جوائز «بهترین آلبوم در سبک موسیقی آلترناتیو»، «بهترین اجرای راک»، «بهترین ترانه راک» و «بهترین کارگردانی هنری» شده است.

مراسم اهدای جوائز گرمی ۱۲ فوریه ۲۴ بهمن ماه از شبکه CBS امریکا پخش خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG