لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

طرح جدید جمهوریخواهان سنا برای جایگزینی بیمه همگانی اوباما: نگاهی به ویژگی‌های این طرح


سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا
سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا

رهبران جمهوریخواه سنای آمریکا روز پنجشنبه پیش نویس طرح جایگزین بیمه بهداشت همگانی دوران قبلی ریاست جمهوری آمریکا موسوم به «اوباماکر» را منتشر ساختند. این طرح قرار است هفته آینده به رای گذاشته شود.

طرح جدید از جمله شامل کاهش شدید بیمه دولتی برای اقشار کم درآمد و تغییرشکل عمده این برنامه از یک تعهد دائمی دولتی به یک سیستم پرداخت فدرال است که کمک فدرال را محدود می کند.

این طرح میلیون ها دلار از پول مالیاتی که پیشتر برای پوشش اوباماکر افزایش یافته بود را باطل و همچنین الزام خرید بیمه بهداشت و درمان را لغو می کند.

اعتبار مالیاتی تحت بیمه اوباماکر برای کمک به افراد در خرید بیمه خصوصی تغییر شکل میابد به این ترتیب که این برنامه محدود می شود و خرج کمتری بر دوش دولت می گذارد.

میچ مک کانل سناتور جمهوریخواه و رهبر اکثریت سنا روز پنجشنبه گفت: «وقت عمل رسیده چرا که اوباماکر حمله مستقیم به طبقه متوسط و خانواده های آمریکایی است که سزاوار وضع بهتری هستند.»

چارلز شومر رهبر دمکراتیک سنا در مقابل به کاهش مالیات اشاره کرد و گفت این فقط به نفع ثروتمندان است و گفت: «طرح جدید برای کاهش منافع بیمه همگانی از نیازمندان است تا از نظر مالیاتی به نفع متمولین تمام شود.»

طرح جمهوریخواهان برای جایگزین کردن بیمه همگانی اوباما بودجه فدرال برای پوشش درمانی که حدود ۱۱ میلیون نفر در ۳۱ ایالت را پوشش می دهد، قطع می کند. این بودجه طی چهار سال از ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ کاهش می یابد.

طرح جدید بخش عمده ساختار اعتبار مالیاتی اوباماکر را حفظ می کند و مثلا مانند طرح بهداشت اوباما، اعتبارات را بر اساس درآمد تطبیق می دهد تا افراد کم درآمد کمک بیشتری دریافت کنند.

دمکرات ها و بسیاری از قانونگذاران جمهوریخواه رهبران این حزب را به دلیل مسکوت نگاه داشتن جزئیات طرح پیشنهادی خود برای جایگزینی بیمه بهداشت اوباما تا روز پنجشنبه، مورد انتقاد قرار دادند. حالا با انتشار آن مردم و قانونگذاران تنها یک هفته فرصت مطالعه و بررسی آن را تا قبل از رای گیری دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG