لینکهای قابل دسترسی

یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

باراک اوباما برای یک سخنرانی ۴۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند


باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا، قراردادی امضا کرده که بنا به آن برای سخنرانی در یک کنفرانس بیمه بهداشتی، چهار صد هزار دلار دریافت خواهد کرد.

بنا به گزارش نیویورک‌تایمز، باراک اوباما موافقت کرده است تا برای سخنرانی در جریان یک کنفرانس در رابطه با بیمه بهداشتی که از سوی یک شرکت خدمات مالی بنام «کانتور فیتزجرالد» برگزار می شود، مبلغ چهارصد هزار دلار دریافت کند.

آقای اوباما که سه ماه پیش کاخ سفید را ترک کرده هم اکنون وارد صحنه عمومی شده، قراردادهایی امضا خواهد کرد که در میان روسای جمهوری پیشین نیز بی سابقه نبوده است.

باراک و میشل اوباما در ماه فوریه قراردادی برای نوشتن و انتشار کتاب امضا کردند که ده ها میلیون دلار ارزش دارد. سخنگوی آقای اوباما نیز هفته گذشته خبر از این داد که آقای اوباما بزودی سخنرانی هایی در ازای دریافت پول ایراد خواهد کرد.

اما مبلغ چهار صد هزار دلاری که آقای اوباما در ازای سخنرانی دریافت می کند در مقایسه با روسای جمهوری پیشین بی سابقه است. بیل کلینتون برای هر سخنرانی حدود دویست هزار دلار و جورج بوش پسر نیز مبلغی بین ۱۰۰ تا ۱۷۵ هزار دلار دریافت کرده است.

به گفته دستیاران آقای اوباما، سخنرانی او در کنفرانس شرکت «کانتور فیتزجرالد» تنها بخشی از یک سری سخنرانی های عمومی و خصوصی خواهد بود که از روز دوشنبه گذشته در شیکاگو آغاز شده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG