لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۲

تلاش دوباره کاخ سفید برای تصویب طرح بیمه بهداشتی جایگزین «اوباماکر»


مشاوران ارشد پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه خبر از این دادند که مجلس نمایندگان کنگره در هفته جاری باری دیگر با رأی خود به بررسی و بازنگری سیستم بیمه بهداشتی کشور خواهد پرداخت.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، با وجود شبهه بسیاری از قانونگذاران جمهوریخواه در مجلس نمایندگان، کاخ سفید تصمیم دارد در تلاشی دیگر، بیمه همگانی بهداشتی موسوم به «اوباماکر» را که به گفته بسیاری دموکرات ها از دستاوردهای عمده پرزیدنت اوباما بوده لغو و با بیمه بهداشتی دیگری جایگزین کنند.

جایگزین کردن بیمه همگانی «اوباماکر» یکی از وعده های عمده ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است. اما با وجود تلاش های بسیار جمهوریخواهان برای تصویب لایحه جایگزین، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به آن رأی مثبت نداد.

با این حال رینس پریبوس، رئیس دفتر رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه یازدهم اردیبهشت ماه در شبکه سی‌بی‌اس گفت رأی‌گیری برای لایحه بیمه احتملا در همین هفته صورت خواهد گرفت.

گری کون، مشاور اقتصادی کاخ سفید نیز روز دوشنبه در یک مصاحبه گفت «متقاعد شده ام که اینبار آراء کافی بدست خواهیم آورد.»

در اسفند ماه گذشته و با وجود تلاش های جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا، اداره بودجه کنگره که نهادی مستقل و متشکل از کارشناسان اقتصادی است با انتشار بررسی خود اعلام کرد اجرای طرح جدید بیمه به عنوان جایگزین قانون بیمه درمانی کنونی موجب می شود حدود چهارده میلیون نفر بیمه درمانی خود را از دست بدهند. به همین خاطر لایحه پیشنهادی با شکست روبرو شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG