لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۰

آنونس فیلم فرانسوی «برادر و خواهر» با بازی گلشیفته فراهانی منتشر شد


گلشیفته فراهانی
گلشیفته فراهانی

آنونس فیلم فرانسوی «برادر و خواهر» ساخته آرنو دپلشن، یکی از آثار حاضر در بخش اصلی رقابتی جشنواره سینمایی «کن» منتشر شد.

بازیگران این فیلم دراما که یکی از مدعیان جدی نخل طلای فستیوال کن است، ماریون کوتیار، ملوین پوپاد، و گلشیفته فراهانی هنرمند مشهور ایرانی‌تبار هستند.

این فیلم اختلافات دو برادر و خواهر میانسال به نام‌های آلیس و لوئی را روایت می‌کند که بیش از بیست سال با یکدیگر قهر‌ هستند و پس از تصادف مرگبار والدین خود، مجبور به ملاقات می‌شوند. آن‌دو در این دیدار به کند و کاو گذشته می‌پردازند.

فیلمنامه برادر و خواهر را آرنو دپلشن و جولی پیر بصورت مشترک نوشتند و فیلمبرداری آن در ماه‌های نوامبر و دسامبر گذشته در شهرهای مختلفی مانند پاریس و لیل انجام شده است.


گلشیفته فراهانی در قالب یکی از کاراکترهای جانبی فیلم ایفای نقش می‌کند که رابطه محوری با شخصیت‌های اصلی داستان دارد.

این هنرمند ایرانی یکی از چهره‌های محبوب در کن است و در سال‌های گذشته چند فیلم دیگر با بازی او از جمله «پترسون» و «دختران آفتاب» در این رویداد مهم سینمایی اکران شده‌اند.

در جشنواره امسال کن، دو فیلم ایرانی هم در بخش اصلی رقابتی شرکت دارند.

«برادران لیلا» ساخته سعید روستایی، از جمله فیلم‌های حاضر در این بخش است. در این اثر که مانند فیلم‌های گذشته سعید روستایی در ژانر درام است، نوید محمدزاده، پیمان معادی، ترانه علی‌دوستی، فرهاد اصلانی، و سعید پورصمیمی بازی می‌کنند.

عنکبوت مقدس ساخته علی عباسی، سینماگر ایرانی سوئدی، نیز در بخش رقابتی شرکت دارد.
این فیلم با بازی زهرا امیرابراهیمی، سارا فضیلت، مهدی بجستانی، و آرش آشتیانی در خارج از ایران فیلم‌برداری شده است و به ماجرای سعید حنایی، قاتل زنجیره‌ای زنان خیابانی در مشهد می‌پردازد.

هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ مه در فرانسه برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG