لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

فرانسه به گلف‌بازان ویزا نداد؛ غیبت تیم ایران در مسابقات جهانی گلف پاریس


تیم ملی گلف ایران
تیم ملی گلف ایران

پس از صادر نشدن ویزای فرانسه برای اعضای تیم ملی گلف ایران به منظور شرکت در مسابقات جهانی گلف پاریس، این تیم از حضور در این رقابت‌ها باز ماند.

این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود حضور تیم ایران در مسابقات جهانی پاریس «قطعی» شده است.

بنا بر اطلاعات مندرج در تارنمای فدراسیون گلف ایران، این فدراسیون پس از دریافت دعوتنامه برای حضور در این رویداد ورزشی بین‌المللی اقدام کرده بود و «کلیه مدارک» مورد نیاز را به همراه «یادداشت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی» به سفارت فرانسه داده بود.

مسابقات جهانی ۲۰۲۲ از روز چهارشنبه ۹ شهریور در فرانسه آغاز شد.

پیش از این نیز ایالات متحده برای اعضای تیم ملی کاراته ایران ویزا صادر نکرد و با حذف این تیم از رقابت‌های جهانی اسامی کاراته‌کاهای ایران از سایت رسمی «ورلد گیمز» حذف شد.

در زمستان گذشته نیز قرار بود تیم ملی کشتی ایران برای دیداری دوستانه با رقبای آمریکایی به ایالات متحده سفر کند، اما بازتاب اظهارات ضدآمریکایی علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران و همچنین عدم صدور روادید برای چند تن از همراهان این تیم، باعث شد این مسابقات دوستانه لغو شود.

اگرچه دلیل عدم صدور ویزا برای گلف‌بازان ایرانی اعلام نشده است، دخالت مقامات دولتی و سیاسی جمهوری اسلامی در ورزش، برخوردهای قهرآمیز با ورزشکارانی که حاضر نیستند سیاست‌های حکومت را در ورزش دخالت دهند، اعدام نوید افکاری کشتی‌گیر معترض، و موج مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ملی‌پوش از جمله چالش‌هایی است که در سال‌های گذشته ورزش ایران را با بحران روبه‌رو کرده است.

XS
SM
MD
LG