لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۰

برگزاری مسابقات لیگ برتر ایران بدون حضور زنان؛ وحیدی: آماده شدن ورزشگاه‌ها زمان می‌برد


احمد وحیدی، وزیر کشور (رسانه‌های ایران)
احمد وحیدی، وزیر کشور (رسانه‌های ایران)

در حالی که زنان ایران همچنان از ورود به استادیوم‌ها برای تماشای مسابقات محروم هستند، وزیر کشور جمهوری اسلامی می‌گوید حضور زنان «به شرط آمادگی ورزشگاه‌ها» بلامانع است.

احمد وحیدی شنبه ۲۹ مرداد درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: «هر جایی که بتوانیم ورزشگاه را برای حضور بانوان آماده کنیم، این موضوع مانعی ندارد اما شرط آن این است که ورزشگاه‌ها آماده باشند.»

وحیدی در ادامه توضیحی درباره وضعیت آمادگی ورزشگاه‌ها نداد، اما گفت تا این آمادگی‌ها به وجود بیاید، زمان می‌برد.

وزیر کشور با اشاره به نامه اخیر فیفا به فدراسیون فوتبال برای حضور زنان به ورزشگاه در رقابت‌های باشگاهی گفت که بعضی‌ها از داخل به فیفا خط می‌دهند تا فوتبال ایران آسیب ببیند که این کار‌ها با مسئولیت‌های ملی تناقض دارد.

به تازگی فیفا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال از آن‌ها خواست تا حق ورود زنان به ورزشگاه‌ها و همچنین شرایط را برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها آنهم برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فراهم کنند.

حمید سجادی وزیر ورزش در گفت‌وگویی با ایرنا که روز چهارشنبه ۲۶ مرداد منتشر شد ادعا کرد: «چند سال است که خانم‌ها با عزت و احترام به استادیوم‌ها می‌آیند و بازی‌های تیم ملی فوتبال را می‌بینند.»

مقامات جمهوری اسلامی در حالی مدعی حضور زنان در ورزشگاه‌ها هستند که طی ۴۰ سال اخیر ورود زنان به این امکان تقریباً همیشه ممنوع بوده و گاهی با برخورد‌های خشن نیرو‌های امنیتی با مردم همراه شده است.

XS
SM
MD
LG