لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

دادگاه حکمیت ورزش به محکومیت باشگاه استقلال در پرونده استراماچونی رأی داد


آندره‌آ استراماچونی، سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال تهران- آرشیو
آندره‌آ استراماچونی، سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال تهران- آرشیو

دادگاه حکمیت ورزش بعد از حدود دو سال رأی کمیته انضباطی فیفا درباره آندره‌آ استراماچونی، سرمربی سابق استقلال تهران را تأیید کرد. بر اساس حکم این دادگاه، باشگاه استقلال باید نزدیک به یک میلیون و ۳۵۰ هزار یورو به مربی پیشین خود بپردازد.

به گزارش خبرگزاری‌های در ایران در روز یک‌شنبه ۲۳ مرداد، استقلال ۱۵ روز برای پرداخت مطالبات آقای استراماچونی فرصت دارد.

فدراسیون جهانی فوتبال آبان ۱۳۹۹ به باشگاه استقلال ایمیلی فرستاد و حکم نهایی پرونده سرمربی پیشین تیم فوتبال این باشگاه را که شامل پرداخت بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار یورو جریمه بود، اعلام کرد، اما مدیران باشگاه استقلال به امید کاهش مبلغ جریمه نزد دادگاه حکمیت ورزش (CAS) اعتراض بردند.

باشگاه استقلال در اردیبهشت ۱۴۰۰ لایحه دفاعیات خود را به دادگاه حکمیت ورزش ارائه داده اما به گزارش ایسنا این باشگاه پس از چند بار تعویق در اعلام رأی نهایی دادگاه، اکنون موظف است مطابق چارچوب تعیین‌شده، مطالبات استراماچونی را بپردازد.

فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال به خبرگزاری فارس گفته که این باشگاه شهودی را که دادگاه خواسته بوده، «حتی پزشکان وقت و پزشکان بیمارستان» را آماده کرده بودند، اما «شاهد اصلی، امیرحسین فتحی» مدیرعامل پیشین استقلال در جلسه حاضر نشد.

به گفته او، پرداخت کل این مبلغ برای باشگاه استقلال «بسیار سنگین» است.

استراماچونی، آذر ۱۳۹۸ به دلیل پرداخت نامنظم دستمزدش و با اعلام لغو قراردادش به همین دلیل ایران را ترک کرد درحالیکه باشگاه استقلال استدلال می‌کرد که قرارداد استراماچونی بند فسخ یک طرفه را نداشته و او نمی‌توانسته یک‌طرفه قرارداد فوق را فسخ کند.

XS
SM
MD
LG