لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۰

ویزای آمریکا برای تیم کشتی ایران به جز ۴ نفر؛ فدراسیون کشتی: بدون «همه نفرات» تیم اعزام نمی‌شود


علی‌رضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران
علی‌رضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران

در حالی که قرار است دیدار دوستانه تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا ۲۳ بهمن در ایالت تگزاس برگزار شود، خبرگزاری ایسنا نوشت آمریکا برای رئیس فدراسیون کشتی ایران، دو کشتی‌گیر، و یک مربی ویزا صادر نکرده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن گزارش داد که ویزای کشتی‌گیرهای تیم ملی و نفرات اعزامی ایران به آمریکا «برای همه به غیر از چهار نفر» صادر شده است.

محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی نیز گفت: «به طرف آمریکایی اعلام کردیم تنها در صورت صدور ویزای تمامی نفرات تیم ملی عازم آمریکا خواهد شد.»

پیش‌تر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران، گفته بود اگر به یک نفر از کشتی‌گیران یا همراهان ویزا داده نشود، تیم ایران به آمریکا سفر نخواهد کرد.

سردار پاشایی، قهرمان پیشین کشتی فرنگی جهان و از اعضای کمپین «اتحاد برای نوید» در واکنش به این خبر در توییتی نوشت: «بله آقای دبیر! دوران بزن‌دررو تمام شده است.»

علیرضا دبیر به دلیل اظهارات ضدآمریکایی‌اش در روز سیزدهم دی ماه و در دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه مورد انتقاد افکار عمومی و رسانه‌ها قرار گرفت.

او در گفت‌وگویی ویدئویی با یک‌ خبرگزاری از التزام عملی به شعار «مرگ بر آمریکا» سخن گفته بود.

پس از آن دبیر در پاسخ به واکنش‌های صورت گرفته نسبت به اظهاراتش گفت که داستان از قاسم سلیمانی شروع شده و «حتما باز هم از او تعریف می‌کنم. این کار را با من می‌کنند تا ورزشکاران دیگر حرف نزنند. اگر عکس او را در اتاقم زدند، حتما درباره او صحبت می‌کنم.»

علیرضا دبیر تأیید کرده است که تا هفت سال پیش، یعنی ۲۰۱۴، گرین کارت آمریکا داشته اما با مطرح شدن موضوع مدیران دارای کارت سبز آمریکا و مسئولان دوتابعیتی در ایران ترجیح داده به آمریکا سفر نکند.

XS
SM
MD
LG