لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۵

تیراندازی در آمریکا باز هم قربانی گرفت؛ ۴ کشته و چند زخمی در اوکلاهما


حضور نیروهای پلیس در صحنه تیراندازی اوکلاهما (چهارشنبه ۱ ژوئن ۲۰۲۲)
حضور نیروهای پلیس در صحنه تیراندازی اوکلاهما (چهارشنبه ۱ ژوئن ۲۰۲۲)

در حالی که تنها یک هفته از حادثه تیراندازی در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس می‌گذرد روز چهارشنبه یک مهاجم با تیراندازی در محوطه بیمارستانی در اوکلاهما چهار نفر را به کام مرگ کشید.

به گفته پلیس در این تیراندازی که در محوطه بیمارستان سنت فرانسیس تولسا در ایالت اوکلاهما رخ داد چهار نفر از جمله مرد مهاجم کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی» آمریکا به نقل از یک مقام اداره پلیس تولسا گزارش داد که بلافاصله پس از دریافت تماسی مبنی بر حضور یک مرد مسلح در طبقه دوم ساختمان پزشکان، پلیس به منطقه رسید، اما مهاجم پیش از آن اقدام به تیراندازی کرده و سه تن، از جمله یک زن و شوهر، را از پا درآورده بود.

بنا بر این گزارش مرد مسلح نیز جزو کشته‌شدگان بود. پلیس احتمال خودکشی فرد مهاجم را رد نمی‌کند، اما می‌گوید که هنوز نمی‌داند او چگونه و توسط چه کسی کشته‌ شده‌ است.

سه شنبه گذشته هم تیراندازی یک نوجوان هجده ساله در دبستان راب در ایالت تگزاس منجر به کشته شدن ۲۱ تن از جمله ۱۹ دانش‌آموز شد. پس از آن واقعه بود که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، از مردم آمریکا خواست «در مقابل لابی‌های اسلحه بایستند، و اعضای کنگره را برای تصویب قوانین منطقی در زمینه اسلحه تحت فشار قرار دهند.»

او همچنین اعلام کرد که قصد دارد در خصوص قانون حمل اسلحه با نمایندگان کنگره رایزنی کند.

قانون اجازه حمل اسلحه یکی از قوانین مورد مناقشه در ایالات متحده‌ است. شمار زیادی از مردم خواستار اعمال کنترل و محدودیت‌های شدیدتر در زمینه فروش سلاح هستند. عده‌ای دیگر اما معتقدند که هیچ قانونی نباید حق آمریکایی‌ها برای مالکیت یا حمل اسلحه را به خطر بیاندازد.

XS
SM
MD
LG