لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۴

بیست و یک نفر شامل نوزده کودک دانش‌آموز در تیراندازی تگزاس جان باختند


تیراندازی در سن‌آنتونیو تگزاس بیش از بیست کشته بر جای گذاشت
تیراندازی در سن‌آنتونیو تگزاس بیش از بیست کشته بر جای گذاشت

خبر فوری
بر اثر تیراندازی در یک مدرسه ابتدایی در سن آنتونیو تگزاس بیست و یک نفر از جمله نوزده دانش آموز کشته شدند. بر اساس خبرهای دریافتی، شخصی که تیراندازی کرده یک فرد ۱۸ ساله به نام سالوادور راموس بوده است که نوزده دانش آموز و دو بزرگسال را کشته و سپس خود نیز کشته شده است.

پرچم کاخ سفید به احترام جان‌باختگان، نیمه افراشته شد و جو بایدن که ساعتی پیش از سفر شرق آسیا بازگشته قرار است به زودی با مردم آمریکا سخن بگوید.

بایدن از مردم آمریکا خواست«در مقابل لابی‌های اسلحه بایستند و اعضای کنگره را برای تصویب قوانین منطقی اسلحه تحت فشار قرار دهند.»

Biden Texas School Shooting
Biden Texas School Shooting

جو بایدن با محکوم کردن کشتار دانش‌آموزان دبستانی آنها را «زیبا و بی‌گناه» خواند و گفت: «امیدوار بودم در زمانی ریاست جمهوری‌ام شاهد چنین اتفاقی نباشم».

فرماندار سن آنتونیو گفت: نوجوان مهاجم به دبستان راب بعد از ارتکاب جنایت با شلیک به سمت پلیس دو نفر از ماموران را مجروح کرد اما قبل از اقدام جدی‌تر توسط پلیس کشته شد.

گرگ ابوت در جمع خبرنگاران افزود: «سالوادور راموس ۱۸ ساله بدون همراه وارد مدرسه شده و دیوانه‌وار اقدام به شلیک کرده‌ است.»

تیراندازی در تگزاس یکی از مرگبارترین تیراندازی‌ها در مدرسه‌ای در ایالات متحده بعد از حادثه کنتیکت است. در حادثه کنتیکت در دسامبر ۲۰۱۲ یک مرد مسلح با حمله به دبستان سندی هوک باعث مرگ ۲۶ نفر از جمله ۲۰ کودک ۵ تا ۱۰ ساله شد.

قانون اجازه حمل اسلحه یکی از قوانین مورد مناقشه در ایالات متحده‌ است. شمار زیادی از مردم خواستار اعمال کنترل و محدودیت‌های شدیدتر در زمینه فروش سلاح هستند و عده‌ای دیگر معتقدند، هیچ قانونی نباید حق آمریکایی ها برای حمل سلاح را به خطر بیندازد.

XS
SM
MD
LG