لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۸

مهاجم مدرسه تگزاس دقایقی پیش از حمله پیام هشدار‌آمیز اینترنتی منتشر کرده بود


ادای احترام و سوگواری برای کشته‌شدگان تیراندازی دبستان تگزاس
ادای احترام و سوگواری برای کشته‌شدگان تیراندازی دبستان تگزاس

فرماندار تگزاس می‌گوید مهاجم مسلح در حمله مرگبار روز سه‌شنبه به دبستانی در تگزاس پیش از حمله نسبت به قصد خود هشدار داده بود.

گِرِگ ابوت، فرماندار تگزاس، روز چهارشنبه گفت فرد مسلحی که ۱۹ کودک و دو معلم را در تگزاس به قتل رساند، دقایقی پیش از حمله مسلحانه پیامی آنلاین منتشر کرد و هشدار داد که به یک دبستان تیراندازی خواهد کرد.

ابوت در یک کنفرانس خبری گفت مهاجم مسلح که توسط پلیس هدف قرار گرفت و کشته شد، روز سه‌شنبه نیز با ارسال پیامی گفته بود که می‌خواهد به مادر بزرگش شلیک کند. او سپس با انتشار پیام دیگری در اینترنت از عملی کردن تهدید خود خبر داد.

در این گزارش به پلتفرم و رسانه‌ اجتماعی که پیام‌های فرد مهاجم در آن منتشر شده، اشاره‌ای نشده است.

مادر بزرگ فرد مهاجم که با وجود شلیک به صورتش زنده ماند، قبل از این که نوه‌اش از خانه‌‌ خارج شود و به مدرسه حمله کند، با پلیس تماس گرفت.

به گفته مقامات، فرد مهاجم که سالوادور راموس نام دارد و ۱۸ ساله است، پیش از این حمله، هیچ اقدام و حرکت غیرمتعارفی صورت نداده بود که نشان دهد او در آستانه انجام این اقدام است.

این حمله مرگبارترین واقعه تیراندازی در مدارس ایالات متحده طی نزدیک به یک دهه گذشته محسوب می‌شود.

او پس از شلیک به مادربزرگش، با خودروی خود به سمت دبستان «راب» رفت و در نزدیکی آن تصادف کرد. او سپس توانست از دست یک پلیس مدرسه که به او نزدیک می‌شد بگریزد، وارد ساختمان مدرسه شود، و شروع به تیراندازی کند.

در این تیراندازی نوزده دانش‌ آموز و دو معلم کشته شدند.

تیراندازی در دبستان راب در تگزاس یکی از مرگبارترین تیراندازی‌ها در مدرسه‌ای در ایالات متحده بعد از حادثه کنتیکت است. در حادثه کنتیکت در دسامبر ۲۰۱۲ یک مرد مسلح با حمله به دبستان سندی هوک باعث مرگ ۲۶ نفر از جمله ۲۰ کودک ۵ تا ۱۰ ساله شد.

XS
SM
MD
LG