لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۴

یک گوشی تلفن «آیفون» نسل اول در حراج ۶۳ هزار دلار فروخته شد


استیو جابز روی صحنه کنفرانس مک وورلد، هنگام معرفی آیفون نسل اول در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۷
استیو جابز روی صحنه کنفرانس مک وورلد، هنگام معرفی آیفون نسل اول در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۷

یک گوشی همراه «آیفون» نسل اول در حراج‌خانه‌ای در ایالت کالیفرنیا کمی بیش از ۶۳ هزار دلار فروخته شد. این گوشی موبایل که در سال ۲۰۰۷ ساخته شده است، از جعبه خارج نشده بود و به اصطلاح آکبند است.

به گفته تارنمای حراج‌خانه‌ «ال‌سی‌جی»، قیمت پایه این آیفون ۲۵۰۰ دلار بود و انتظار می‌رفت که بین ۲۰ تا ۴۰ هزار دلار فروخته شود. این حراج‌خانه تا یکشنبه، پایان مهلت مقرر ۲۷ پیشنهاد دریافت کرد که فراتر از انتظار بود و برای یک گوشی همراه قابل توجه است.

در تصویری که از این آیفون در تارنمای حراج‌خانه دیده می‌شود، این گوشی همراه در بسته‌ای قرار داد ‌که در ابتدا فروخته شده است. این گوشی دارای یک دوربین ۲ مگاپیکسلی و یک صفحه نمایش لمسی است. مدلی که در حراج فروخته شد، دارای ۸ مگابایت فضای ذخیره‌سازی است.

فروشنده یک هنرمند خالکوبی آرایشی است که بیش از یک دهه پیش این آیفون را به عنوان هدیه دریافت کرد ولی نتوانست از آن‌ استفاده کند. او با شرکت تلفن «وراریزن» قرارداد داشت ولی در آن هنگام فقط مشترکین شرکت تلفن «ای‌تی‌اند‌تی» می‌توانستند از گوشی‌های همراه آیفون استفاده کنند. این گوشی‌های همراه که در سال ۲۰۰۷ عرضه شد، ۴۹۹ و ۵۹۹ دلار قیمت داشت.

حراج‌خانه «ال‌سی‌جی» در فروش اسباب‌بازی‌های سطح بالا، و اقلام کلکسیونی دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی تخصص دارد. در ماه اکتبر نیز یک آیفون نسل اول دیگر بیش از ۳۹ هزار دلار در این حراج‌خانه به فروش رسید.

استیو جابز، بنیانگذار و مدیر عامل پیشین شرکت اپل برای نخستین بار از گوشی‌های همراه «آیفون» در سال ۲۰۰۷ رونمایی کرد. این گوشی‌های همراه که به نسل چهاردهم رسیده است، مهمترین محصول اپل محسوب می‌شود که میلیاردها دلار برای شرکت درآمد داشته است.

XS
SM
MD
LG