لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۲

۱۲۴ میلیارد دلار فروش در سه ماه؛ «اپل» کارشناسان را غافلگیر کرد


شرکت اپل در سه ماه مالی نخست سال ۲۰۲۲، نزدیک به ۱۲۴ میلیارد دلار فروش داشت که بسیار بهتر از پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی بود.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، در شرایطی که انتظار می‌رفت فروش اپل با مدیریت تیم کوک کمی بیش از ۱۱۸ میلیارد دلار باشد، ولی این شرکت در مجموع ۱۲۳.۹ میلیارد دلار درآمد داشت.

از این مبلغ، حدود ۱۹.۵ میلیارد دلار، درآمد خدمات جانبی اپل به مشترکان است.

برگ برنده شرکت اپل در بازار، عرضه گوشی‌های جدید «آیفون» در فصل تعطیلات بود که با استقبال زیادی مواجه شد ‌و بیش از ۷۱ میلیارد دلار برای این شرکت درآمد داشت.

سرویس‌هایی مانند «اپل استور»، «اپل میوزیک»، «اپل تی‌وی پلاس»، و «آی‌کلاود»، دومین عامل مهم درآمدزایی اپل محسوب می‌شود؛ البته این شرکت جزئیات دقیقی از چگونگی کسب درآمد یا تعداد مشترکان جدید در هر بخش را ارائه نکرد.

با این حال، لوکا ماستری مدیر مالی اپل در جریان ارائه گزارش مالی این شرکت گفت که سرویس‌های اپل در مجموع ۷۵۸ میلیون مشترک دارد که نسبت به ۷۴۵ میلیون مشترک در سه ماهه دوره گذشته، افزایش داشته است.

اپل در سه ماهه مالی قبلی، ۸۳.۴ میلیارد دلار درآمد داشت که حدود ۶۵ میلیارد دلار آن از فروش بود که باز هم به گوشی‌های آیفون مرتبط بود. در این دوره، خدمات اپل تقریبا ۱۸.۳ میلیارد دلار از درآمد شرکت را تشکیل می‌داد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، در جریان ارائه گزارش مالی شرکت گفت تأخیرهای زنجیره تأمین که به همه‌گیری ویروس کرونا مرتبط است، شرکت را با چالش‌هایی به ویژه در زمینه تولید «آی‌پد» مواجه کرده است، با این‌ حال اپل بهترین عملکرد مالی سه ماهه خود‌ را در تاریخ ثبت کرده است.

شرکت اپل، برنامه‌های مفصلی را برای گسترش شبکه پخش اینترنتی خود «اپل ‌تی‌وی پلاس» دارد و در هفته‌های اخیر چندین قرارداد هنگفت تجاری با استودیوها و شرکت‌های بزرگ هنری برای تولید فیلم، سریال، و برنامه‌های سرگرم‌کننده امضا کرده است.

XS
SM
MD
LG