لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۷

بزرگترین شیوع کرونا در چین از آغاز همه‌گیری؛ عرضه‌کننده محصولات اپل تولید را متوقف کرد


کمیسیون بهداشت ملی چین روز یکشنبه هزاران مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ را پس از شیوع نوع مسری امیکرون تأیید کرد. این بزرگترین شیوع کووید-۱۹ از زمان آغاز همه‌گیری در ووهان بوده است.

تلاش‌های جدید چین برای مهار موارد جدی ابتلا در این کشور منجر شده است که از عرضه‌کنندگان محصولات اپل مانند «فاکس‌کان» گرفته تا خودروسازان تویوتا و فولکس‌واگن، برخی از فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورند. این موضوع، به نگرانی‌ها در مورد زنجیره تأمین افزوده است.

چین، مدتی است با سختگیری در اعمال محدودیت، رویکرد موسوم به «کووید-صفر» را در پیش گرفته است و در حال حاضر نیز در واکنش به افزایش موارد ابتلا، محدودیت‌ها در چندین استان و شهر چین از جمله در قلب فن‌آوری این کشور - شنژن - تشدید یافته است.

شنژن، در جنوب چین، پس از ثبت ده‌ها مورد ابتلای جدید محلی، در حال انجام گسترده تست کرونا است. مقامات، حمل و نقل عمومی را به حالت تعلیق درآورده‌اند و از مردم خواسته‌اند که این هفته، تا حد امکان از خانه کار کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تعداد موارد محلی کووید-۱۹ در چین در سال جاری، بیشتر ازموارد ثبت شده در کل سال ۲۰۲۱ بوده است.

شرکت «فاکس‌کان» که عرضه‌کننده محصولات اپل است گفت که فعالیت خود را در شنژن تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در خواهد آورد.

مراکز «فاکس‌کان» در شنژن، آیفون، آی پد، و کامپیوتر تولید می‌کنند. با این حال، اکثر آیفون‌ها در کارخانه‌ای در مرکز استان هنان ساخته می‌شوند.

«فاکس‌کان» می‌گوید قصد دارد با انتقال کار به کارخانه‌های دیگر در چین، تولید خود را ادامه دهد.

یک سخنگوی فولکس واگن نیز به روزنامه «وال استریت ژورنال» گفته است که تولید در کارخانه‌های خودرو و قطعات خود در شهر چانگچون را از دوشنبه تا چهارشنبه متوقف می‌کند.

شرکت تویوتا نیز تولید در کارخانه چانگچون را متوقف کرده است و قصد دارد مطابق با دستورالعمل‌های دولتی فعالیت خود را از سر بگیرد.

XS
SM
MD
LG